Sign in or register an account

Pay tickets

In order to buy tickets at NetTicket.fi you need to log in or create an account.

Forgot your password?

Don't have an account?

In order to buy tickets at NetTicket.fi and receive them to your e-mail address you need a user account.

Register new account

or

Purchase without account

Shopping cart

0 items • 0 €

Continue Shopping
Buy tickets
Vaasan kaupunginteatteri

West Side Story

Pitkäkatu 53, 65100 Vaasa
Lippukassa: 06 325 3961

Näyttämö: Romeo

Suurien tunteiden kaupunkisinfonia!

New Yorkin kaduilla kaksi nuorisojengiä Jetsit ja Sharksit vaeltavat, puolustavat reviirejään ja etsivät itseään. Kaupungin sykkeessä kahden vastakkaisen jengin nuoret Maria ja Tony kohtaavat eikä mikään voima voi estää heitä rakastumasta. Pystyvätkö vihan keskellä jengit hyväksymään tämän rakkauden?

West Side Story on kertomus kohtaamattomuudesta. 50-luvun suurkaupunkiin sijoittuva musikaali on ajankohtainen yhä tänään. Se asettaa meidät pohtimaan, miten uskallamme kohdata itselle tuntemattoman, miten me annamme toisen juurtua uuteen kotimaahan, millaiset kadut me annamme seuraaville sukupolville. Tummasta pohjavireestä nousee kuitenkin toivo paremmasta, toivo mahdollisuudesta. William Shakespearen näytelmään Romeo ja Julia pohjautuva musikaali on suurien tunteiden, upean musiikin ja villin tanssin juhlaa.

Rakastettu West Side Story on yksi kaikkien aikojen eniten esitetty musikaali. Ikoninen musikaali on täynnä ihania musikaalisävelmiä kuten Maria, Tonight ja Somewhere. Rakkausmusikaalin pyörteisiin sinut johdattaa energinen ryhmä näyttelijöitä ja tanssijoita sekä muhkea 11 henkinen orkesteri. Tänä vuonna 65-vuotisjuhliaan viettävä musikaali on kulkenut usean sukupolven matkassa ja viitoittaa yhä meitä matkalle kohti parempaa, toisen näkevää maailmaa.

Lippuvaraukset puh 06 3253961 tai 040 703 7714 tai vkt@vaasa.fi
  • Romeo Vaasan kaupunginteatteriPitkäkatu 5365100 Vaasa
  • 16.9.2022-26.1.2023
  • 40-49 €
Buy tickets

Shows16.9.2022-26.1.2023

  • Available
  • Limited
  • Sold Out
  • Cancelled
  • Sales blocked
  • Fri 16.9.2022 19pm
    West Side Story
    49 €
  • Sat 17.9.2022 19pm
    West Side Story
    49 €
  • Thu 22.9.2022 13pm
    West Side Story
    42 €
  • Fri 23.9.2022 13pm
    West Side Story
    42 €
  • Sat 24.9.2022 13pm
    West Side Story
    49 €
  • Sat 24.9.2022 19pm
    West Side Story
    49 €
  • Fri 30.9.2022 19pm
    West Side Story
    49 €
  • Sat 1.10.2022 13pm
    West Side Story
    49 €
  • Sat 1.10.2022 19pm
    West Side Story
    49 €
  • Fri 7.10.2022 19pm
    West Side Story
    49 €
  • Sat 8.10.2022 13pm
    West Side Story
    49 €
  • Sat 8.10.2022 19pm
    West Side Story
    49 €
  • Fri 14.10.2022 19pm
    West Side Story
    49 €
  • Fri 28.10.2022 19pm
    West Side Story
    49 €
  • Sat 29.10.2022 13pm
    West Side Story
    49 €
  • Sat 29.10.2022 19pm
    West Side Story
    49 €
  • Sat 12.11.2022 13pm
    West Side Story
    49 €
  • Sat 12.11.2022 19pm
    West Side Story
    49 €
  • Wed 30.11.2022 13pm
    West Side Story
    42 €
  • Mon 5.12.2022 13pm
    West Side Story
    42 €
  • Thu 8.12.2022 13pm
    West Side Story
    42 €
  • Sat 10.12.2022 13pm
    West Side Story
    49 €
  • Sat 10.12.2022 19pm
    West Side Story
    49 €
  • Sat 17.12.2022 13pm
    West Side Story
    49 €
  • Tue 27.12.2022 19pm
    West Side Story
    49 €
  • Wed 28.12.2022 13pm
    West Side Story
    42 €
  • Wed 28.12.2022 19pm
    West Side Story
    49 €
  • Fri 13.1.2023 19pm
    West Side Story
    49 €
  • Thu 26.1.2023 19pm
    West Side Story
    49 €
Vaasan kaupunginteatteri Pitkäkatu 5365100 Vaasa
Organizer's all events