Sign in or register an account

Pay tickets

In order to buy tickets at NetTicket.fi you need to log in or create an account.

Forgot your password?

Don't have an account?

In order to buy tickets at NetTicket.fi and receive them to your e-mail address you need a user account.

Register new account

or

Purchase without account

Shopping cart

0 items • 0 €

Continue Shopping
Buy tickets
Teatteriyhdistys Fake ry

Veriveljet

Tules Talo, Rauma

Veriveljet, legendaarinen musikaali ensi-iltaan Raumalla 19.10.2022!
Willy Russellin palkittu musikaali kertoo kiehtovan ja liikuttavan tarinan kaksosista, jotka heti syntymänsä jälkeen erotettuina kasvavat yhteiskunnan eri laidoilla, mutta kohtaavat kohtalokkain seurauksin.Musikaali saa yleisönsä liikuttumaan, mutta aitoudellaan jälleen kerran todistaa surun ja ilon olevan hyvin lähellä toisiaan. Joten upeaa musiikkia sisältävä teos varmasti tempaa katsojansa myös mukaan riemullisiin ilon hetkiin.Veriveljiä esitettiin Lontoon West Endissä yli 10.000 kertaa ja The Daily Mail -lehti onkin nimennyt teoksen ”Standing Ovation Musikaaliksi”.


Ennakko 18.10.2022 klo 19.00
Ensi-ilta 19.10.2022 klo 19.00

Lippu: 26 €
Ryhmä 25 € minimi 20 henkilöä
(palvelumaksu sis. hintaan)

Kesto noin 2h 30 min., 1 väliaika

Suomennos: Jukka Virtanen ja Reino Bragge
Ohjaus: Lauri Ketonen
Kapellimestari: Juha Antikainen
Pukusuunnittelu: Kaisu Rytisalo
Valosuunnittelu: Lasse Onninen
Maski- ja kampaussuunnittelu: Petriina Suomela
 
Päärooleissa Enni Toivonen, Markus Vatka ja Mikko Pekonen

  • Tules Talo Teatteriyhdistys Fake ryAittakarinkatu 1426100 Rauma
  • 18.10.2022-12.11.2022
  • 25-26 €
Buy tickets

Shows18.10.2022-12.11.2022

  • Available
  • Limited
  • Sold Out
  • Cancelled
  • Sales blocked
  • Tue 18.10.2022 19pmEnnakko
    VeriveljetEnnakko
    26 €
  • Wed 19.10.2022 19pmEnsi-ilta
    VeriveljetEnsi-ilta
    26 €
  • Fri 21.10.2022 19pm
    Veriveljet
    26 €
  • Sat 22.10.2022 15pm
    Veriveljet
    26 €
  • Wed 26.10.2022 19pm
    Veriveljet
    26 €
  • Thu 27.10.2022 19pm
    Veriveljet
    26 €
  • Sat 29.10.2022 18pm
    Veriveljet
    26 €
  • Tue 1.11.2022 19pm
    Veriveljet
    26 €
  • Thu 3.11.2022 19pm
    Veriveljet
    26 €
  • Fri 4.11.2022 19pm
    Veriveljet
    26 €
  • Thu 10.11.2022 19pm
    Veriveljet
    26 €
  • Fri 11.11.2022 19pm
    Veriveljet
    26 €
  • Sat 12.11.2022 15pm
    Veriveljet
    26 €
Teatteriyhdistys Fake ry Kauristie 36 B26200 Rauma www.teatterifake.fi
Organizer's all events