Sign in or register an account

Forgot your password?

In order to shop tickets at NetTicket.fi and receive them to your e-mail address you need a user account.

Register new account

Shopping cart

0 items • 0 €

Continue Shopping
Buy tickets
Västnyländska Ungdomsringen

Peter Pan 2021

Raseborgs Sommarteater
Raseborgs slottsväg 109, 10710 Snappertuna

Premiär 1.7 2021 kl. 19.00

Biljetter. 27 €
Pensionär 23 €
Studerande 23 €
Barn 15 € (under 16 år) Under 5 år utan sittplats gratis
DUV-medlem 14 €
Gruppbiljetter, minst 20 personer 23 €/ 20 €/ 14 €
Gruppbiljetter endast via arrangören
(priserna inkl. serviceavg)

Rabatt med S-förmånskortet 1-4 € / biljett till de 10 första föreställningarna 1.7- 21.7.2021. Erbjudandet gäller 2 vuxna/kort och alla barn.

Längd 2 h (en paus)
Sommaren 2021 presenterar vi det magiska musikaläventyret Peter Pan i regi av Riddo Ridberg.  Pjäsen baserar sig
på J.M. Barries bok och den är dramatiserad av Anna Simberg och Sven Sid. Sångtexterna är gjorda
av Lars Huldén och musiken av Mika Siekkinen och Sven Sid. 
 
Peter Pan är en rolig, värmande och tänkvärd pjäs och historien är bekant för de flesta. Det är en ljus berättelse
med mörka inslag. Peter tar med sig de tre syskonen från familjevillan i London och flyger till Landet Ingenstans. 
I Landet Ingenstans behöver man aldrig växa upp och desto mer fantasi man har desto bättre. Men även här kommer det onda in i form av piraten Kapten Krok
 

Shows1.7.2021-8.8.2021

  • Available
  • Limited
  • Sold Out
  • Cancelled
  • Sales blocked
  • Thu 1.7.2021 19pm
    Peter Pan 2021
    27 €
  • Sat 3.7.2021 16pm
    Peter Pan 2021
    27 €
  • Sun 4.7.2021 16pm
    Peter Pan 2021
    27 €
  • Wed 7.7.2021 19pm
    Peter Pan 2021
    27 €
  • Thu 8.7.2021 19pm
    Peter Pan 2021
    27 €
  • Sat 10.7.2021 16pm
    Peter Pan 2021
    27 €
  • Sun 11.7.2021 16pm
    Peter Pan 2021
    27 €
  • Wed 14.7.2021 19pm
    Peter Pan 2021
    27 €
  • Thu 15.7.2021 19pm
    Peter Pan 2021
    27 €
  • Wed 21.7.2021 19pm
    Peter Pan 2021
    27 €
  • Thu 22.7.2021 19pm
    Peter Pan 2021
    27 €
  • Sat 24.7.2021 16pm
    Peter Pan 2021
    27 €
  • Sun 25.7.2021 16pm
    Peter Pan 2021
    27 €
  • Wed 28.7.2021 19pm
    Peter Pan 2021
    27 €
  • Thu 29.7.2021 19pm
    Peter Pan 2021
    27 €
  • Sun 1.8.2021 16pm
    Peter Pan 2021
    27 €
  • Tue 3.8.2021 19pm
    Peter Pan 2021
    27 €
  • Wed 4.8.2021 19pm
    Peter Pan 2021
    27 €
  • Thu 5.8.2021 19pm
    Peter Pan 2021
    27 €
  • Sun 8.8.2021 16pm
    Peter Pan 2021
    27 €
Västnyländska Ungdomsringen Torggatan 310300 Karjaa www.vnur.org/vnur
Organizer's all events