Sign in or register an account

Forgot your password?

In order to shop tickets at NetTicket.fi and receive them to your e-mail address you need a user account.

Register new account

Shopping cart

0 items • 0 €

Continue Shopping
Buy tickets
Kokkolan kaupunginteatteri

Saranat ja sardiinit

Kokkolan kaupunginteatteri
Päänäyttämö, Torikatu 48, Kokkola

Ensi-ilta 5.9.2020

Liput: 30 / 26 / 20 €

HUOMIOITAVAA! Teatterimme päänäyttämön kaikissa esityksissä on myynnissä 60 paikkaa/esitys. Huomioithan, että valitettavasti paikkanumerointi ei ole käytössä. Tämä koskee myös aikaisemmin ostettuja lippuja. Istumapaikalle tullaan ohjaamaan henkilökohtaisesti. Katsomon ovet avataan 30 minuuttia ennen esityksen alkamista, jotta voidaan välttää ruuhkautuminen.

Maailman kenties menestynein farssikomedia syksyllä Kokkolassa!

Näytelmäseurue valmistautuu esityksen ensi-iltaan. Kaikki tuntuu kuitenkin olevan hieman pielessä; yksi unohtelee repliikkejä, toinen tavaroita, kolmas kompastelee kulisseihin ja neljännen nenää pitää valkaista. Ohjaajan hermot ovat koetuksella ja tekniikkakin takkuilee. Toinen näytös nähdään kulissien takaa, ja siellähän se varsinainen farssi vasta tapahtuukin. Kipinät sinkoilevat ja Amor viskoo nuoliaan yllättäviinkin osoitteisiin. Selviääkö seurueemme esityksestään kunnialla ja kuka saa lopulta kenetkin?

Tämä kaikkien farssien äiti äityy hulvattomaan lentoon ja nauru raikaa.

Pakkohan se on kokea!

Ensi-ilta teatterin päänäyttämöllä 5.9.2020.

Käsikirjoitus: Michael Frayn

Ohjaus: Mika Nuojua (vier.)

Vauhdikkaassa menossa mukana teatterimme kaikki näyttelijät.

Shows24.10.2020-31.12.2020

  • Available
  • Limited
  • Sold Out
  • Cancelled
  • Sales blocked
  • Sat 24.10.2020 18pm
    Saranat ja sardiinit
    30 €
  • Thu 29.10.2020 19pm
    Saranat ja sardiinit
    30 €
  • Fri 30.10.2020 19pm
    Saranat ja sardiinit
    30 €
  • Fri 13.11.2020 13pm
    Saranat ja sardiinit
    30 €
  • Fri 13.11.2020 19pm
    Saranat ja sardiinit
    30 €
  • Sat 14.11.2020 13pm
    Saranat ja sardiinit
    30 €
  • Sat 14.11.2020 18pm
    Saranat ja sardiinit
    30 €
  • Wed 18.11.2020 19pm
    Saranat ja sardiinit
    30 €
  • Thu 19.11.2020 13pm
    Saranat ja sardiinit
    30 €
  • Fri 27.11.2020 19pm
    Saranat ja sardiinit
    30 €
  • Sat 28.11.2020 13pm
    Saranat ja sardiinit
    30 €
  • Sat 28.11.2020 18pm
    Saranat ja sardiinit
    30 €
  • Wed 2.12.2020 19pm
    Saranat ja sardiinit
    30 €
  • Thu 3.12.2020 13pm
    Saranat ja sardiinit
    30 €
  • Fri 4.12.2020 19pm
    Saranat ja sardiinit
    30 €
  • Thu 10.12.2020 19pm
    Saranat ja sardiinit
    30 €
  • Fri 11.12.2020 19pm
    Saranat ja sardiinit
    30 €
  • Sat 12.12.2020 13pm
    Saranat ja sardiinit
    30 €
  • Sat 12.12.2020 18pm
    Saranat ja sardiinit
    30 €
  • Fri 18.12.2020 19pm
    Saranat ja sardiinit
    30 €
  • Sat 19.12.2020 13pm
    Saranat ja sardiinit
    30 €
  • Thu 31.12.2020 19pm
    Saranat ja sardiinit
    30 €
Kokkolan kaupunginteatteri Torikatu 4867100 KOKKOLA kokkolanteatteri.fi
Organizer's all events