Sign in or register an account

Pay tickets

In order to buy tickets at NetTicket.fi you need to log in or create an account.

Forgot your password?

Don't have an account?

In order to buy tickets at NetTicket.fi and receive them to your e-mail address you need a user account.

Register new account

or

Purchase without account

Shopping cart

0 items • 0 €

Continue Shopping
Buy tickets
Teatteri Trala ry

Raitilla - Rauli Badding musiikkinäytelmä

Kesällä 2022 Teatteri Tralan kesäteatterinäyttämöllä nähdään Väinö Weckströmin ja Satu Säävälän käsikirjoittama musiikkinäytelmä Somerjokelaisesta musiikkilegendasta Rauli Baddingista. Näytelmän ohjaa Satu Säävälä ja kapellimestarin puikoissa toimii Ilmari Myllynen.

Ensi-ilta 9.7.2022 klo 18.00

Peruslippu 30 €
Eläkeläinen, Opiskelija, Lapsi, Työtön, Varusmies 28 €
S-etu - 2 €
Ryhmä 24 € minimi 15 henkilöä

Kesto: 2 h, 1 väliaika

Musiikkinäytelmässä on laaja kattaus Baddingin tuotantoa. Legendaarinen laulaja ehti lyhyen elämänsä aikana rakentaa huikean uran, vaipua unohdukseen ja palata vielä huipulle toistamiseen. Myrskyisä taival piti sisällään niin elämän pohjamutia kuin valtavaa suosiotakin. 
Näytelmässä nähdään laaja joukko näyttelijöitä eri ikäkymmeniltä.
Tarina on Rauli ”Badding” Somerjoen puolifiktiivinen elämäkerta lapsuudesta fiktiiviseen vanhaan Rauliin.
Huumoria ja suuria tunteita ei näytelmästä puutu.
 
 
Käsikirjoitus: Satu Säävälä, Väinö Weckström
Ohjaaja : Satu Säävälä 
Kapellimestari: Ilmari Myllynen 
Pääosa: Väinö Weckström
Yhtye koostuu Lohjan musiikkiopiston nuorista, ohjaajina Juhana Jansson ja Rami Rimpinen.
  • Hiidensalmi Teatteri Trala ryKokkokallionkatu08100 Lohja
  • 9.7.2022-13.8.2022
  • 24-30 €
Buy tickets

Shows9.7.2022-13.8.2022

  • Available
  • Limited
  • Sold Out
  • Cancelled
  • Sales blocked
  • Sat 9.7.2022 18pmEnsi-ilta
    Raitilla - Rauli Badding musiikkinäytelmäEnsi-ilta
    30 €
  • Thu 14.7.2022 18pm
    Raitilla - Rauli Badding musiikkinäytelmä
    30 €
  • Fri 15.7.2022 18pm
    Raitilla - Rauli Badding musiikkinäytelmä
    30 €
  • Sat 16.7.2022 18pm
    Raitilla - Rauli Badding musiikkinäytelmä
    30 €
  • Sun 17.7.2022 14pm
    Raitilla - Rauli Badding musiikkinäytelmä
    30 €
  • Thu 21.7.2022 18pm
    Raitilla - Rauli Badding musiikkinäytelmä
    30 €
  • Fri 22.7.2022 18pm
    Raitilla - Rauli Badding musiikkinäytelmä
    30 €
  • Sat 23.7.2022 14pm
    Raitilla - Rauli Badding musiikkinäytelmä
    30 €
  • Sat 23.7.2022 18pm
    Raitilla - Rauli Badding musiikkinäytelmä
    30 €
  • Sun 24.7.2022 14pm
    Raitilla - Rauli Badding musiikkinäytelmä
    30 €
  • Thu 28.7.2022 18pm
    Raitilla - Rauli Badding musiikkinäytelmä
    30 €
  • Fri 29.7.2022 18pm
    Raitilla - Rauli Badding musiikkinäytelmä
    30 €
  • Sat 30.7.2022 18pm
    Raitilla - Rauli Badding musiikkinäytelmä
    30 €
  • Sun 31.7.2022 14pm
    Raitilla - Rauli Badding musiikkinäytelmä
    30 €
  • Thu 4.8.2022 18pm
    Raitilla - Rauli Badding musiikkinäytelmä
    30 €
  • Fri 5.8.2022 18pm
    Raitilla - Rauli Badding musiikkinäytelmä
    30 €
  • Sat 6.8.2022 14pm
    Raitilla - Rauli Badding musiikkinäytelmä
    30 €
  • Sat 6.8.2022 18pm
    Raitilla - Rauli Badding musiikkinäytelmä
    30 €
  • Sun 7.8.2022 14pm
    Raitilla - Rauli Badding musiikkinäytelmä
    30 €
  • Sat 13.8.2022 14pm
    Raitilla - Rauli Badding musiikkinäytelmä
    30 €
Teatteri Trala ry 08150 Lohja
Organizer's all events