Sign in or register an account

Pay tickets

In order to buy tickets at NetTicket.fi you need to log in or create an account.

Forgot your password?

Don't have an account?

In order to buy tickets at NetTicket.fi and receive them to your e-mail address you need a user account.

Register new account

or

Purchase without account

Shopping cart

0 items • 0 €

Continue Shopping
Lasten esitys lauman kaipuusta ja rohkeudesta olla oma itsensä

Punahilkka on aivan tavallinen yhdeksänvuotias tyttö, joka elää aivan tavallisessa talossa aivan tavallista elämää isänsä ja ikivanhan mummonsa kanssa. Hän jakaa ahkerasti elämäänsä someen. Mutta virtuaaliset seuraajat eivät korvaa ystävää, sellaista elävää, ihan oikeasti livenä. Eikä ole ollenkaan niin helppoa mennä mukaan porukoihin.

Eräänä aivan tavallisena iltana alkaa tapahtua kummia. Täydenkuun lähestyessä mummo alkaa muuttua, ja kätköistä esiin nousee jotakin voimakasta, villiä ja vapaata. Punahilkka saa oppia jotain tärkeää omasta itsestään ja alkuperästään.

Musiikkipitoinen PunahilkkaROK on Erika Hastin kirjoittama someajan uudelleentulkinta klassikkosadusta. Se on räväkkä ja lämminhenkinen kertomus yksinäisyydestä, lauman kaipuusta ja rohkeudesta olla oma itsensä. Päiväkoti-ikäisille suunnatun esityksen ohjaa Eljas Liinamaa, joka on aiemmin ohjannut Rovaniemen Teatterille mm. lastennäytelmät Maukka, Väykkä ja Karhu Murhinen, Pessi ja Illusia sekä Pikku prinssi. Lavastus- ja pukusuunnittelijana vierailee Sanna Halme. Esityksen musiikista vastaa Minna Siitonen yhdessä työryhmän kanssa, ja rooleihin heittäytyvät Siiri Partanen ja Timo Vuento.

ENSI-ILTA
Lauantai 5.10.2024 klo 17

ESITYSPAIKKA
Lappia-talo, vinttinäyttämö Kero, numeroimaton katsomo

KESTO
Varmistuu ensi-iltaviikolla, ei väliaikaa

LIPUT
14 €
Hinta sisältää NetTicket palvelumaksun 2 €
Päiväkotiryhmät 8 €, ota yhteys myyntipalveluun
  • Kero Rovaniemen Teatteri - Lapin AlueteatteriJorma Eton tie 896100 ROVANIEMI
  • 5.10.2024-21.12.2024
  • 14 €
Buy tickets

Shows5.10.2024-21.12.2024

  • Available
  • Limited
  • Sold Out
  • Cancelled
  • Sales blocked
  • Sat 5.10.2024 17pmEnsi-ilta
    PunahilkkaROKEnsi-ilta
  • Tue 8.10.2024 10am
    PunahilkkaROK
  • Wed 9.10.2024 10am
    PunahilkkaROK
  • Sat 26.10.2024 13pm
    PunahilkkaROK
  • Tue 5.11.2024 10am
    PunahilkkaROK
  • Wed 6.11.2024 10am
    PunahilkkaROK
  • Thu 7.11.2024 10am
    PunahilkkaROK
  • Sat 9.11.2024 13pm
    PunahilkkaROK
  • Sat 23.11.2024 13pm
    PunahilkkaROK
  • Tue 3.12.2024 10am
    PunahilkkaROK
  • Wed 4.12.2024 10am
    PunahilkkaROK
  • Thu 5.12.2024 10am
    PunahilkkaROK
  • Sat 7.12.2024 13pm
    PunahilkkaROK
  • Tue 17.12.2024 10am
    PunahilkkaROK
  • Wed 18.12.2024 10am
    PunahilkkaROK
  • Thu 19.12.2024 10am
    PunahilkkaROK
  • Sat 21.12.2024 13pm
    PunahilkkaROK
Rovaniemen Teatteri - Lapin Alueteatteri Jorma Eton Tie 896100 Rovaniemi www.rovaniementeatteri.fi
Organizer's all events