Sign in or register an account

Pay tickets

In order to buy tickets at NetTicket.fi you need to log in or create an account.

Forgot your password?

Don't have an account?

In order to buy tickets at NetTicket.fi and receive them to your e-mail address you need a user account.

Register new account

or

Purchase without account

Shopping cart

0 items • 0 €

Continue Shopping
Buy tickets
Wasa Teater - Österbottens Regionteater

OAS

Wasa Teater - Lokala upplevelser i världsklass
Sandögatan 7, 65100 Vasa

Små barn behöver konst. De har rätt till storslagna konstupplevelser där de får upptäcka och utforska sig själva och omvärlden. OAS har skapats på basen av efterforskning om småbarns utveckling och med hjälp av provpublik under hela repetitionsprocessen. Resultatet är en unik och fantasifull konstupplevelse fylld av musik, rörelse, rytmer, språkljud, färger och former.

OAS är en unik satsning på den allra yngsta teaterpubliken och görs med största möjliga kunskap om målgruppen och tilltro till deras behov av konst. Föreställningen stimulerar barnets fantasi och språkutveckling, men är inte textbaserad. Vi använder även en del stödtecken.

Premiär: 6.4.2024 (Spelas fram till 24.5.2024)
  • Vasallen Wasa Teater - Österbottens RegionteaterKyrkoesplanaden 1665100 Vaasa
  • 5.4.2024-24.5.2024
  • 5-15 €
Buy tickets

Shows5.4.2024-24.5.2024

  • Available
  • Limited
  • Sold Out
  • Cancelled
  • Sales blocked
  • Fri 5.4.2024 16pmGenrep
    OASGenrep
  • Sat 6.4.2024 16pmPremiär
    OASPremiär
  • Wed 10.4.2024 09:30am
    OAS
  • Sat 20.4.2024 10:30am
    OAS
  • Mon 22.4.2024 09:30am
    OAS
  • Thu 2.5.2024 10:30am
    OAS
  • Sat 4.5.2024 16pm
    OAS
  • Fri 10.5.2024 18pm
    OAS
  • Wed 15.5.2024 09:30am
    OAS
  • Sat 18.5.2024 10am
    OAS
  • Fri 24.5.2024 18pm
    OAS
Wasa Teater - Österbottens Regionteater Wasa Teater Kyrkoesplanaden 1665100 Vaasa www.wasateater.fi
Organizer's all events