Sign in or register an account

Pay tickets

In order to buy tickets at NetTicket.fi you need to log in or create an account.

Forgot your password?

Don't have an account?

In order to buy tickets at NetTicket.fi and receive them to your e-mail address you need a user account.

Register new account

or

Purchase without account

Shopping cart

0 items • 0 €

Continue Shopping
Buy tickets
Jyväskylän Huoneteatteri

Nimeni on Susanna

Jyväskylän Huoneteatteri
Sammonkatu 4, 40100 Jyväskylä

Näytelmä elämän huippuhetkistä ja hetkistä huipulla.

Haluan että tiedätte, että olen tämän sairauden aikana kokenut monta elämäni onnellisimmista hetkistä. Eikö ole yllättävää? Minulla on teille kohtuuton pyyntö.

Susanna, Veera, Anne ja Mari ovat elämän ruuhkavuosien keskellä elävät ystävykset, jotka jakavat kaiken. Susanna on menestynyt toimittaja ja kirjailija, eteenpäinkatsova nainen. Kaikki kuitenkin muuttuu, kun Susanna yllättäen sairastuu Alzheimerin tautiin.

Mitä meistä jää jäljelle, kun muistomme otetaan pois?

Rikke Wölckin näytelmä Nimeni on Susanna kertoo yhden pienen inhimillisen tarinan ystävyydestä, rakkaudesta ja arvokkaasta kuolemasta. Näytelmän ohjaa Erika Hast.

Esityksen kesto ei vielä tiedossa.

Suositusikäraja: 12 v.





Näytelmän esitysoikeuksia valvoo Näytelmäkulma - Nordic Drama Corner Oy

Liput 20€ / 17€ / 10€ (+palvelumaksu
  • Huoneteatteri Jyväskylän HuoneteatteriSammonkatu 440100 JYVÄSKYLÄ
  • 1.3.2024-27.4.2024
  • 10-25 €
Buy tickets

Shows1.3.2024-27.4.2024

  • Available
  • Limited
  • Sold Out
  • Cancelled
  • Sales blocked
  • Fri 1.3.2024 19pmEnsi-ilta
    Nimeni on SusannaEnsi-ilta
  • Fri 8.3.2024 19pm
    Nimeni on Susanna
  • Sat 9.3.2024 18pm
    Nimeni on Susanna
  • Sun 10.3.2024 15pm
    Nimeni on Susanna
  • Wed 13.3.2024 18pm
    Nimeni on Susanna
  • Fri 15.3.2024 19pm
    Nimeni on Susanna
  • Sat 16.3.2024 18pm
    Nimeni on Susanna
  • Sun 17.3.2024 15pm
    Nimeni on Susanna
  • Wed 20.3.2024 18pm
    Nimeni on Susanna
  • Sun 24.3.2024 15pm
    Nimeni on Susanna
  • Tue 26.3.2024 18pm
    Nimeni on Susanna
  • Fri 5.4.2024 19pm
    Nimeni on Susanna
  • Sat 6.4.2024 18pm
    Nimeni on Susanna
  • Sun 7.4.2024 15pm
    Nimeni on Susanna
  • Fri 12.4.2024 19pm
    Nimeni on Susanna
  • Sat 13.4.2024 18pm
    Nimeni on Susanna
  • Sun 14.4.2024 15pm
    Nimeni on Susanna
  • Fri 26.4.2024 19pm
    Nimeni on Susanna
  • Sat 27.4.2024 18pmViimeinen esitys
    Nimeni on SusannaViimeinen esitys
Jyväskylän Huoneteatteri Sammonkatu 440100 Jyväskylä www.huoneteatteri.fi
Organizer's all events