Sign in or register an account

Pay tickets

In order to buy tickets at NetTicket.fi you need to log in or create an account.

Forgot your password?

Don't have an account?

In order to buy tickets at NetTicket.fi and receive them to your e-mail address you need a user account.

Register new account

or

Purchase without account

Shopping cart

0 items • 0 €

Continue Shopping
Buy tickets
Luvian Nuorisoseura ry

Kirka-musikaali - HETKI LYÖ - Luvia

Tarinan rokkarista, joka hurmasi äänellään koko Suomen.

Ensi-ilta pe 4.11.2022 klo 18

Hinta: 27€ / 17€
sis. palvelumaksu
Lapsilipun ikäraja 7-15v.

Kirka oli ensimmäisiä teini-idoleita Suomessa. Valtavan energisen lavaesiintymisensä ja rokahtavan lauluäänensä ansiosta fanitus sai hysteriankin piirteitä ja nostivat hänet tyttöjen päiväuniin ja vanhempien paheksunnan - tai arvostuksen - kohteeksi. Hän ei ollut vaatimaton naapurinpoika maalaiskylältä, vaan eksoottinen ja pitelemätön rock-ikoni. Kirka on laulanut itsensä suomalaisten sydämiin niin rockilla ja funkilla, kuin balladeilla ja iskelmilläkin.

Näytelmässä nähdään monia tuttuja henkilöitä Kirkan elämästä ja kuullaan kappaleita koko pitkän uran varrelta. Kirkan (1950-2007) elämän tarina on fiktiivisesti vuosikymmenten hitein maustettuna, mukana mm. Hetki lyö, Daa-da Daa-da, Surun pyyhit Silmistäni, Leijat, Hengaillaan ja monta muuta suosittua kappaletta.

Käsikirjoitus Marianne Tikkanen

Ohjaus Tomi Aalto
Buy tickets

Shows4.11.2022-26.11.2022

  • Available
  • Limited
  • Sold Out
  • Cancelled
  • Sales blocked
  • Fri 4.11.2022 18pmEnsi-ilta
    Kirka-musikaali - HETKI LYÖEnsi-ilta
  • Sun 6.11.2022 14pm
    Kirka-musikaali - HETKI LYÖ
  • Tue 8.11.2022 18pm
    Kirka-musikaali - HETKI LYÖ
  • Thu 10.11.2022 18pm
    Kirka-musikaali - HETKI LYÖ
  • Fri 11.11.2022 18pm
    Kirka-musikaali - HETKI LYÖ
  • Sat 12.11.2022 14pm
    Kirka-musikaali - HETKI LYÖ
  • Tue 15.11.2022 18pm
    Kirka-musikaali - HETKI LYÖ
  • Thu 17.11.2022 18pm
    Kirka-musikaali - HETKI LYÖ
  • Fri 18.11.2022 18pm
    Kirka-musikaali - HETKI LYÖ
  • Sat 19.11.2022 14pm
    Kirka-musikaali - HETKI LYÖ
  • Sun 20.11.2022 14pm
    Kirka-musikaali - HETKI LYÖ
  • Tue 22.11.2022 18pm
    Kirka-musikaali - HETKI LYÖ
  • Thu 24.11.2022 18pm
    Kirka-musikaali - HETKI LYÖ
  • Sat 26.11.2022 14pm
    Kirka-musikaali - HETKI LYÖ
Luvian Nuorisoseura ry Kuivalahdentie 1 As 429100 Luvia www.luviantasala.com
Organizer's all events