Sign in or register an account

Forgot your password?

In order to shop tickets at NetTicket.fi and receive them to your e-mail address you need a user account.

Register new account

Shopping cart

0 items • 0 €

Continue Shopping
Buy tickets
Murmuu-teatteri

Hiirenloukku

Muuramen kulttuurikeskus, Muuramesali, Nisulantie 1, Muurame

Murmuu-teatteri sukeltaa murhamysteerin pyörteisiin, kun Agatha Christien Hiirenloukku saa ensi-iltansa Muuramesalin näyttämöllä 24.10.2020 klo 15.00

Peruslippu 17 €
Opiskelija 12 €
Lapsi 12 € -Lapsilipun ikäraja 0-16 v!
Ryhmä 15 € minimi 10 henkilöä
S-etu 15/10 € Voimassa merkityissä S-Etunäytöksissä
palvelumaksu sis. hintaan

Kesto: 2 h 15min, yksi väliaika

Tehdään yhdessä turvallinen teatterielämys! Tutustuthan ajantasaisiin ohjeisiin ennen teatteriin saapumistasi. Ohjeet löydät nettisivultamme www.murmuu.fi
Lyhyen ajomatkan päässä Lontoosta sijaitseva Monkswellin kartano on juuri avattu täysihoitolana. Mollie ja Giles Ralston odottavat jännittyneenä ensimmäisiä vieraitaan. Tunnelmaa täydentävät radiossa uutisoitu murha ja alati sakeneva lumipyry.   
 
Iltaan mennessä talo on jo täynnä omalaatuisia asukkaita. Vähä vähältä heidän taustansa alkavat valjeta ja salaisuudet paljastua.   
 
Kohta 70 vuotta yhtäjaksoisesti Lontoossa esitetty klassikkodekkari pitää otteessaan loppuun asti. Christien mestarin ottein punoma juonikudelma kutkuttaa, viihdyttää ja askarruttaa. Arvaatko sinä syyllisen?
 
Käsikirjoitus Agatha Christie
Ohjaus Antti Viitamäki
 
  • Muuramesali Murmuu-teatteriNisulantie 140950 Muurame
  • 27.10.2020-12.12.2020
  • 10-17 €
Buy tickets

Shows27.10.2020-12.12.2020

  • Available
  • Limited
  • Sold Out
  • Cancelled
  • Sales blocked
  • Tue 27.10.2020 19pmS-Etunäytös
    HiirenloukkuS-Etunäytös
    17 €
  • Sat 31.10.2020 15pm
    Hiirenloukku
    17 €
  • Wed 4.11.2020 19pm
    Hiirenloukku
    17 €
  • Mon 9.11.2020 19pmS-Etunäytös
    HiirenloukkuS-Etunäytös
    17 €
  • Wed 18.11.2020 19pm
    Hiirenloukku
    17 €
  • Sat 21.11.2020 15pm
    Hiirenloukku
    17 €
  • Sun 22.11.2020 15pmS-Etunäytös
    HiirenloukkuS-Etunäytös
    17 €
  • Wed 25.11.2020 19pm
    Hiirenloukku
    17 €
  • Sat 28.11.2020 15pmS-Etunäytös
    HiirenloukkuS-Etunäytös
    17 €
  • Sun 29.11.2020 15pm
    Hiirenloukku
    17 €
  • Tue 1.12.2020 19pmS-Etunäytös
    HiirenloukkuS-Etunäytös
    17 €
  • Sat 5.12.2020 15pm
    Hiirenloukku
    17 €
  • Wed 9.12.2020 19pmS-Etunäytös
    HiirenloukkuS-Etunäytös
    17 €
  • Sat 12.12.2020 15pm
    Hiirenloukku
    17 €
Murmuu-teatteri Mikkolantie 240950 Muurame www.murmuu.fi
Organizer's all events