Sign in or register an account

Pay tickets

In order to buy tickets at NetTicket.fi you need to log in or create an account.

Forgot your password?

Don't have an account?

In order to buy tickets at NetTicket.fi and receive them to your e-mail address you need a user account.

Register new account

or

Purchase without account

Shopping cart

0 items • 0 €

Continue Shopping
Buy tickets
Vaahterateatteri

Gabriel, tule takaisin!

Vaahterateatterin esittää Lohjan Puu-Anttilassa Mika Waltarin vuonna 1945 kirjoittaman klassikkonäytelmän Gabriel, tule takaisin!


Ensi-ilta 29.10.2022 klo 17.00

Peruslippu: 24€
Lippu: 20 € opiskelijat, eläkeläiset, varusmiehet, työttömät
S-etukortilla 22 €
Ryhmä 17€ , minimi 10 henkilöä
(palv.maksu sis. hintaan)

Esityksen kesto 2 h 10 min. -sis 1 väliaika

Mika Waltarin 1945 kirjoittama sydämetön komedia kertoo rakkauden nälästä ja sen röyhkeästä hyväksikäyttämisestä. 
 
Vanhoille päivilleen asti yhdessä varttuneet sisarukset Ulriika ja Kristiina Anger ovat hyvätapaisia neiti-ihmisiä. Orvoksi jäänyt sisarentytär Raili asuu ja työskentelee tätiensä kovassa kurissa ja nuhteessa. Kun eräänä päivänä hurmaava herrasmies kapteenijohtaja Gabriel Lindström saapuu taloon, pistää hän pyörremyrskyn lailla siskosten päät sekaisin ja vie jalat alta. Kaikille naisille mies on mahdollisuus uuteen alkuun. Pääseekö tässä rakkauden ja rahan nälkätaistelussa kukaan voittajaksi?
 
Waltarin näytelmätekstistä on tehty muun muassa myös elokuva sekä ooppera. Vaahterateatterille näytelmän ohjaa Riku Kemppinen aitoon 1950-luvun henkeen.
 
Rooleissa:
Ulriika Anger, Marja Koski
Kristiina Anger, Tuula Kleiman
Raili, Minna Pitkonen
Gabriel Lindström, Mikko Kotiaho
 
  • Puu-Anttila VaahterateatteriSuurlohjankatu 208100 Lohja
  • 29.10.2022-7.12.2022
  • 17-24 €
Buy tickets

Shows29.10.2022-7.12.2022

  • Available
  • Limited
  • Sold Out
  • Cancelled
  • Sales blocked
  • Sat 29.10.2022 17pmEnsi-ilta
    Gabriel, tule takaisin!Ensi-ilta
  • Sun 30.10.2022 17pm
    Gabriel, tule takaisin!
  • Wed 2.11.2022 19pm
    Gabriel, tule takaisin!
  • Fri 4.11.2022 19pm
    Gabriel, tule takaisin!
  • Sat 5.11.2022 17pm
    Gabriel, tule takaisin!
  • Sun 6.11.2022 17pm
    Gabriel, tule takaisin!
  • Wed 9.11.2022 19pm
    Gabriel, tule takaisin!
  • Fri 11.11.2022 19pm
    Gabriel, tule takaisin!
  • Sat 12.11.2022 13pm
    Gabriel, tule takaisin!
  • Wed 16.11.2022 19pm
    Gabriel, tule takaisin!
  • Fri 18.11.2022 19pm
    Gabriel, tule takaisin!
  • Sat 19.11.2022 17pm
    Gabriel, tule takaisin!
  • Sun 20.11.2022 17pm
    Gabriel, tule takaisin!
  • Wed 23.11.2022 19pm
    Gabriel, tule takaisin!
  • Fri 25.11.2022 19pm
    Gabriel, tule takaisin!
  • Sat 26.11.2022 17pm
    Gabriel, tule takaisin!
  • Wed 30.11.2022 19pm
    Gabriel, tule takaisin!
  • Fri 2.12.2022 19pm
    Gabriel, tule takaisin!
  • Sat 3.12.2022 13pm
    Gabriel, tule takaisin!
  • Wed 7.12.2022 19pm
    Gabriel, tule takaisin!
Vaahterateatteri Kalliokuja 209220 Sammatti www.vaahterateatteri.net
Organizer's all events