Sign in or register an account

Pay tickets

In order to buy tickets at NetTicket.fi you need to log in or create an account.

Forgot your password?

Don't have an account?

In order to buy tickets at NetTicket.fi and receive them to your e-mail address you need a user account.

Register new account

or

Purchase without account

Shopping cart

0 items • 0 €

Continue Shopping
Buy tickets
Oulun Työväen Näyttämö

Communicating doors

Brittiläisen Alan Ayckbournin komediallinen trilleri Oulun Työväen Näyttämöllä, ensi-ilta helmikuussa 2024.
Luvassa kiehtovaa jännitystä ja hillitöntä naurua!
Mitä löytyy hotellisviittejä yhdistävien ovien takaa? Alan Ayckbournen vastaus komediallisessa trillerissään ”Yhdistävät ovet” on aikasiirtymä! Vuosi on 2044, ja itseään ”erikoisseksikonsultiksi” mainostava Phoebe on elämänsä pulassa. Tahtomattaan hän joutuu todistamaan murhasuunnitelmaa, joka paiskaa hänet ja kaksi muuta naista hotellisviitin mystisen oven kautta matkalle kolmeen eri vuosikymmeneen. On vain yksi yö aikaa estää murhat ja muuttaa niin menneisyys kuin tulevaisuuskin.
Ajassa risteilevä nerokas trillerikomedia yhdistää kunnon hitchcockmaiseen tyyliin jännitystarinan vauhdikkaat juonenkäänteet hulvattomaan huumoriin. Ayckbourn vetelee hatustaan kaniineja toinen toisensa jälkeen, niin yllätyksellinen tämä maailmalla mainetta niittänyt teos on.
Oulun Työväen Näyttämön kevätkauden jännitysnäytelmän ohjaa Sari Jaatinen. Rooleissa Tiina Halonen, Liisa-Mari Kuopusjärvi, Natalia Pohjanen, Pekka Kesälahti, Arttu Nivala ja Anssi Pesonen. Ensi-ilta on perjantaina 9.2.2024 klo 19 ja näytökset jatkuvat
perjantaisin/lauantaisin/sunnuntaisin aina 14.4.2024 saakka.
  • Oulun Työväen NäyttämöUpseerinkatu 490100 OULU
  • 23.2.2024-20.4.2024
  • 19-21 €
Buy tickets

Shows23.2.2024-20.4.2024

  • Available
  • Limited
  • Sold Out
  • Cancelled
  • Sales blocked
  • Fri 23.2.2024 19pm
    Yhdistävät ovet
  • Sun 25.2.2024 14pm
    Yhdistävät ovet
  • Fri 1.3.2024 19pm
    Yhdistävät ovet
  • Sun 10.3.2024 14pm
    Yhdistävät ovet
  • Sat 16.3.2024 18pm
    Yhdistävät ovet
  • Sun 17.3.2024 14pm
    Yhdistävät ovet
  • Fri 22.3.2024 19pm
    Yhdistävät ovet
  • Sun 24.3.2024 14pm
    Yhdistävät ovet
  • Sat 6.4.2024 18pm
    Yhdistävät ovet
  • Sun 7.4.2024 14pm
    Yhdistävät ovet
  • Fri 12.4.2024 19pm
    Yhdistävät ovet
  • Sun 14.4.2024 14pm
    Yhdistävät ovet
  • Sat 20.4.2024 14pm
    Yhdistävät ovet
Oulun Työväen Näyttämö Upseerinkatu 490130 Oulu www.otn.fi/etusivu/etusivu
Organizer's all events