Sign in or register an account

Pay tickets

In order to buy tickets at NetTicket.fi you need to log in or create an account.

Forgot your password?

Don't have an account?

In order to buy tickets at NetTicket.fi and receive them to your e-mail address you need a user account.

Register new account

or

Purchase without account

Shopping cart

0 items • 0 €

Continue Shopping
Buy tickets
Hämeenlinnan Miniteatteri

Tympeät Tytöt-Aikuistumisriittejä

"ketään meistä ei ole tehty kanelista ja sokerista"

Tympeät Tytöt-aikuistumisriittejä (alkuperäisteos Riina Tanskanen) on näytelmä ahtaista asenteista, kasvamisesta, kipupisteistä ja ennen kaikkea tyttöydestä. Näytelmä perustuu Riina Tanskasen esikoisteokseen Tympeät Tytöt-Aikuistumisriittejä ja sen on dramatisoinut Suvi Seppälä. Lavalla nähdään 13 Miniteteatterin nuorta näyttelijää.

Ensi-ilta 24.2.2023 klo. 19.00

Lippu 18 €
Eläkeläinen, opiskelija, lapsi 12 €
Ryhmälippu 15 € minimi 10 henkilöä
Vapaalippu (vatii koodin)

Alkuperäisteos: Riina Tanskanen
Dramatisointi ja ohjaus: Suvi Seppälä
Tekninen tuottaja: Mikko Myllyniemi
  • Miniteatteri Hämeenlinnan MiniteatteriKeinusaarentie 5 (käynti Verkatehtaankuja)13100 Hämeenlinna
  • 24.2.2023-30.4.2023
  • 12-18 €
Buy tickets

Shows24.2.2023-30.4.2023

  • Available
  • Limited
  • Sold Out
  • Cancelled
  • Sales blocked
  • Fri 24.2.2023 19pm
    Tympeät Tytöt-Aikuistumisriittejä
  • Fri 10.3.2023 19pm
    Tympeät Tytöt-Aikuistumisriittejä
  • Sat 11.3.2023 14pm
    Tympeät Tytöt-Aikuistumisriittejä
  • Sun 19.3.2023 14pm
    Tympeät Tytöt-Aikuistumisriittejä
  • Fri 24.3.2023 19pm
    Tympeät Tytöt-Aikuistumisriittejä
  • Fri 31.3.2023 19pm
    Tympeät Tytöt-Aikuistumisriittejä
  • Sun 2.4.2023 14pm
    Tympeät Tytöt-Aikuistumisriittejä
  • Fri 14.4.2023 19pm
    Tympeät Tytöt-Aikuistumisriittejä
  • Sat 15.4.2023 19pm
    Tympeät Tytöt-Aikuistumisriittejä
  • Thu 20.4.2023 19pm
    Tympeät Tytöt-Aikuistumisriittejä
  • Fri 21.4.2023 19pm
    Tympeät Tytöt-Aikuistumisriittejä
  • Fri 28.4.2023 19pm
    Tympeät Tytöt-Aikuistumisriittejä
  • Sun 30.4.2023 19pm
    Tympeät Tytöt-Aikuistumisriittejä
Hämeenlinnan Miniteatteri Verkatehtaankuja 513130 Hämeenlinna www.miniteatteri.fi
Organizer's all events