Solvalla Swimrun 2017

Solvalla Swimrun 2017
Nouxvägen 82, 02820 Esbo

Solvalla Swimrun och Swimrun Sprint tävlingarna går av stapeln, nu för fjärde gången, 16.9.2017 i Noux, Esbo. Solvalla Swimrun är en del av ÖTILLÖ-tävlingsseriens säsong 2017.
Bookmark and Share
Deltagare/resultat

Förnamn Efternamn Lagets namn Grupp Serie Resultat
Tove Strömsholm Tove och Nina - Damer
Nina Borgström Tove och Nina - Damer
Juha Seppälä Vihti Triathlon - Herrar
Pekka Väisänen Vihti Triathlon - Herrar
Caius Grann SeaHow - Herrar
Kalle Bask SeaHow - Herrar
Will Russell Team Russell - Herrar
Ollie Russell Team Russell - Herrar
Joonas Kursu Team Lensi - Herrar
Ossi Leinonen Team Lensi - Herrar
pasi mikkonen Joku paikallinen joukkue Oulusta - Herrar
Marko Saarinen Joku paikallinen joukkue Oulusta - Herrar
Sami Kalliomäki Kolmix - Herrar
Marcu Mara Kolmix - Herrar
Ville Valakari Hapetus - Herrar
Juho Valakari Hapetus - Herrar
Jukka Naakka Team Jumi - Herrar
Mikko Nikander Team Jumi - Herrar
Cedric Frostdahl Jeppis Seals - Herrar
Fredrik Eklund Jeppis Seals - Herrar
Kalle Iloranta Imperiumin vastaisku - Herrar
Miika Hynninen Imperiumin vastaisku - Herrar
Niklas Granlund Team NR - Mixed
Riina Riikonen Team NR - Mixed
Tia Kurki Team Tiput - Damer
Sara Kalliomäki Team Tiput - Damer
Dominik R;ttsches Digital Divers - Herrar
Jussi Luhtasela Digital Divers - Herrar
Rickard Lindgren Team IPA - Herrar
Daniel Lundqvist Team IPA - Herrar
Hyvinkään Stoppari Tagahoovi Pingutus - Herrar
Tenolan Verkonpaino Tagahoovi Pingutus - Herrar
Robert Berg Team Svensk-Tyska unionen - Mixed
Nina Ellmark Team Svensk-Tyska unionen - Mixed
Sini Espo Pulumafia - Mixed
Juuso Nisula Pulumafia - Mixed
Saku Streng Ankara Vaara - Mixed
Elina Mäkinen Ankara Vaara - Mixed
Anna-Karin Mickwitz Team Knubbsälarna - Damer
Annika Paitula Team Knubbsälarna - Damer
Timo Espo Rantapummit - Mixed
Kirsi Louhelainen Rantapummit - Mixed
Anton Aro Kolme Muskettisoturia - Herrar
Valtteri Repo Kolme Muskettisoturia - Herrar
Petter Bodman Kristinestad Swimrun Club - Herrar
Henrik Ådjers Kristinestad Swimrun Club - Herrar
Liisa Jaatinen Kiva - Mixed
Heikki Nummelin Kiva - Mixed
Veijo Tolonen Tuus Daltons Mixed - Mixed
Maarit Venesmäki Tuus Daltons Mixed - Mixed
Virpi Jonson Kivireki ja Kivireki - Mixed
Vesa Siitari Kivireki ja Kivireki - Mixed
Jere Nordblom Team Pullboys - Herrar
Henri Järnstedt Team Pullboys - Herrar
Heikki Vesterinen Weekend Warriors - Mixed
Linda Sandholm Weekend Warriors - Mixed
Markku Helin OC Puisto - Herrar
Petri Ketola OC Puisto - Herrar
Rainer Lindqvist Finnish Swimrun Troopers - Herrar
Jarkko Åström Finnish Swimrun Troopers - Herrar
Björn Isomaa Karhukopla - Herrar
Björn von Alfthan Karhukopla - Herrar
Jaakko Kallio TBA - Herrar
Jarkko Myllymäki TBA - Herrar
Jenna Vuorinen Riihimäen Uimaseura ry - Damer
Ronja Hellberg Riihimäen Uimaseura ry - Damer
Ville Tolkki Sattuu Se - Suomen Pankin Urheilukerho - Herrar
Olli Niemi Sattuu Se - Suomen Pankin Urheilukerho - Herrar
Mia Borg Swing and fun - Mixed
Peter Borg Swing and Fun - Mixed
Anna Nummi Team Lotakat - Damer
Kati Kettunen Team Lotakat - Damer
Liisa Lampola Team Peppi - Damer
Raija Hyytiäinen Team Peppi - Damer
Ann-Sofie Smedlund Team Snabbast i Larsmo - Mixed
Andreas Boström Team Snabbast i Larsmo - Mixed
Veronica Palmgren Team Sandkulla - Damer
Ira Haltia Team Sandkulla - Damer
Annikka Koivu Team Trail Dynamics - Mixed
Sirkku Juhola Team Trail Dynamics - Mixed
Arja Lemmettylä Turilas ja Jäärä - Mixed
Petri Ahti Turilas ja Jäärä - Mixed
Jon Hilander Hitz - Herrar
Simon Grunditz Hitz - Herrar
Marko Nyyssönen KarUTri - Herrar
Jari Lemmetty KarUTri - Herrar
Risto Vapola Pohjanmaa Power - Herrar
Aki Kamppinen Pohjanmaa Power - Herrar
Anu Adler Kelluvat - Damer
Pauliina Penttilä Kelluvat - Damer
Esko Pietikäinen Lippajärven Taliuikut - Mixed
Tarita Vähä-Vahe Lippajärven Taliuikut - Mixed
Noora Kollanus Kollanusten uintijaosto - Damer
Kaisla Kollanus Kollanusten uintijaosto - Damer
Anni Peljo Blue Glitter - Damer
Katariina Havukainen Blue Glitter - Damer
Jyri Malmström Kilpakonnat - Mixed
Minna Saukko Kilpakonnat - Mixed
Riku Aakala Munkin Puiston Gunners - MPG - Herrar
Antero Kaavi Munkin Puiston Gunners - MPG - Herrar
Teemu Lemmettylä Team ColdZyme - Herrar
Teemu Toivanen Team ColdZyme - Herrar
Tatiana Shalimova PolyaSha - Mixed
Alexey Polyakov PolyaSha - Mixed
Marjo Kekki Team Rakkolevä - Damer
Katrin Zieser Team Rakkolevä - Damer
Johanna Lähteenmäki Team Kuusenkerkät - Damer
Anni Latva-Pukkila Team Kuusenkerkät - Damer
Kirsi Levä TriVAteam Hämeenlinna N - Damer
Minna Sivunen TriVateam Hämeenlinna N - Damer
Tero Kinnunen Hippoksen Maratonkerho - Herrar
Mika Rautiainen Hippoksen Maratonkerho - Herrar
Kalle Widbom Team Widbom - Mixed
Cecilia Widbom Team Widbom - Mixed
Christophe Eyraud Semantix - Herrar
Kalle Toivonen Semantix - Herrar
Tiia Kujala TiiMi Mestarin ystävät - Mixed
Miikka Mattila TiiMi Mestarin ystävät - Mixed
Mika Huovinen Team Lager - Herrar
Peik Lehtonen Team Lager - Herrar
Petri Sivunen Team Tavastehus - Herrar
Kimmo Levä Team Tavastehus - Herrar
Ingmarie Nilsson Mighty Sport - Mixed
Peter Persson Mighty Sport - Mixed
Janne Blomqvist Wins Rum - Herrar
Markko Lehtosalo Wins Rum - Herrar
Sergey Mikhalev Time4SwimRun - Mixed
Irina Borevich Time4SwimRun - Mixed
Jenni Jakobsson TeamFessus - Damer
Katri Suominen TeamFessus - Damer
Dariush Sadigh ICE-D 3.0 - Herrar
Niall Aye-Maung ICE-D 3.0 - Herrar
Andreas Ribbefjord Cartel AB - Herrar
Tomas Granberg Cartel AB - Herrar
Valtteri Pietiläinen Hairy Seals - Herrar
Mikko Harju Hairy Seals - Herrar
Eva-Lotta Backman-Winquist Rivjärnen - Damer
Nette Willamo Rivjärnen - Damer
Sari Stenholm Team Raasto - Mixed
Harri Alanen Team Raasto - Mixed
Sanna Lassila Pohjois-Helsingin Pirkot - Damer
Miia Holmila Pohjois-Helsingin Pirkot - Damer
Iuliia Nagavkina Timon and Pumbaa - Mixed
Vadim Nagavkin Timon and Pumbaa - Mixed
Mika Savolainen Team Kynäniskat - Herrar
Hannu Eskola Team Kynäniskat - Herrar
Sanna Tiilikainen TiiPit - Mixed
Antti Pitkänen TiiPit - Mixed
Lauri Alakuijala Alan miehet - Herrar
Antti Nissilä Alan miehet - Herrar
Peter Grönholm Beauty and the Beast - Mixed
Hanna Heikkilä Beauty and the Beast - Mixed
Maria Tieaho Team Nahka - Mixed
Markus Lindqvist Team Nahka - Mixed
Antti Ketonen Poikain - Herrar
Kristian Vilkman Poikain - Herrar
Mika Luoto Mylly pyörimään - Herrar
Markus Lampainen Mylly pyörimään - Herrar

Spelkalender
Tidpunkt
Evenemang
Pris
Tillgänglighet
 
Inga kommande evenemang