Sign in or register an account

Pay tickets

In order to buy tickets at NetTicket.fi you need to log in or create an account.

Forgot your password?

Don't have an account?

In order to buy tickets at NetTicket.fi and receive them to your e-mail address you need a user account.

Register new account

or

Purchase without account

Shopping cart

0 items • 0 €

Continue Shopping
Buy tickets
Lappajärven kesäteatteri

PESÄNJAKO - Rikollisen hauska musiikkikomedia

Lappajärven kesäteatteri hemmottelee kesäteatterin ystäviä kepeällä nykyaikaan sijoittuvalla komedialla.
Kartanomiljööseen syntyy väärinkäsitysten värittämä tapahtumarikas sattumusten sarja, jonka komedian kuninkaalliset mehustavat herkullisella näyttelijäntyöllä.

Ensi-ilta 29.6.2022 klo 18.00

Peruslippu 35 €
Lippu 31 € : Opiskelija, Eläkeläinen

Ikäsuositus : yli 12 vuotiaille.
Kesto : n. 2h 10 min sisältäen 25 min väliajan
Tapahtumat käynnistyvät, kun asianajaja Jarmo Pasala (Mikko Rantaniva) joutuu kiristyksen kohteeksi. Jarmon kaksoisveli Pertti (Sami Hintsanen) keksii Jarmolle piilopaikan naisystävänsä Kaisan (Minna Koskela) työpaikalta. Sari Siikander esittämä varakas leskirouva Miriam Rockwood ajautuu tapahtumien keskiöön tahtomattaan. Miriam kartanolla asuu kaksi suloista alpakkaa Jackson ja Suttura, miten ne liittyvät tarinaan? Ja kuka onkaan ympäristö- ja käsitaiteilija Onni (Ville Majamaa)? Näytelmässä mukana myös enkeliääneninen Lissi ( Senni Raappana).
 
Kesäkomedian tarinaan linkittyy Tuure Kilpeläisen ja Kaihon Karavaanin sielukas musiikki. Luvassa on nopeatempoinen rikoskomedia kaukana arkirealismista. Tule ja viihdy!
 
Muissa rooleissa mm Pasi Sarikoski ja Louie So.
Buy tickets

Shows29.6.2022-7.8.2022

  • Available
  • Limited
  • Sold Out
  • Cancelled
  • Sales blocked
  • Wed 29.6.2022 18pmEnsi-ilta
    PESÄNJAKO - Rikollisen hauska musiikkikomediaEnsi-ilta
    35 €
  • Thu 30.6.2022 18pm
    PESÄNJAKO - Rikollisen hauska musiikkikomedia
    35 €
  • Fri 1.7.2022 18pm
    PESÄNJAKO - Rikollisen hauska musiikkikomedia
    35 €
  • Sun 3.7.2022 14pm
    PESÄNJAKO - Rikollisen hauska musiikkikomedia
    35 €
  • Wed 6.7.2022 18pm
    PESÄNJAKO - Rikollisen hauska musiikkikomedia
    35 €
  • Thu 7.7.2022 18pm
    PESÄNJAKO - Rikollisen hauska musiikkikomedia
    35 €
  • Sat 9.7.2022 14pm
    PESÄNJAKO - Rikollisen hauska musiikkikomedia
    35 €
  • Sun 10.7.2022 14pm
    PESÄNJAKO - Rikollisen hauska musiikkikomedia
    35 €
  • Wed 13.7.2022 18pm
    PESÄNJAKO - Rikollisen hauska musiikkikomedia
    35 €
  • Thu 14.7.2022 18pm
    PESÄNJAKO - Rikollisen hauska musiikkikomedia
    35 €
  • Sat 16.7.2022 14pm
    PESÄNJAKO - Rikollisen hauska musiikkikomedia
    35 €
  • Sun 17.7.2022 14pm
    PESÄNJAKO - Rikollisen hauska musiikkikomedia
    35 €
  • Wed 20.7.2022 18pm
    PESÄNJAKO - Rikollisen hauska musiikkikomedia
    35 €
  • Thu 21.7.2022 18pm
    PESÄNJAKO - Rikollisen hauska musiikkikomedia
    35 €
  • Sat 23.7.2022 14pm
    PESÄNJAKO - Rikollisen hauska musiikkikomedia
    35 €
  • Sun 24.7.2022 14pm
    PESÄNJAKO - Rikollisen hauska musiikkikomedia
    35 €
  • Wed 27.7.2022 18pm
    PESÄNJAKO - Rikollisen hauska musiikkikomedia
    35 €
  • Thu 28.7.2022 18pm
    PESÄNJAKO - Rikollisen hauska musiikkikomedia
    35 €
  • Sat 30.7.2022 14pm
    PESÄNJAKO - Rikollisen hauska musiikkikomedia
    35 €
  • Sun 31.7.2022 14pm
    PESÄNJAKO - Rikollisen hauska musiikkikomedia
    35 €
  • Wed 3.8.2022 18pm
    PESÄNJAKO - Rikollisen hauska musiikkikomedia
    35 €
  • Thu 4.8.2022 18pm
    PESÄNJAKO - Rikollisen hauska musiikkikomedia
    35 €
  • Sat 6.8.2022 14pm
    PESÄNJAKO - Rikollisen hauska musiikkikomedia
    35 €
  • Sun 7.8.2022 14pm
    PESÄNJAKO - Rikollisen hauska musiikkikomedia
    35 €
Lappajärven kesäteatteri Itäkyläntie 9762600 Lappajärvi www.lappajarvenkesateatteri.fi
Organizer's all events