Sign in or register an account

Pay tickets

In order to buy tickets at NetTicket.fi you need to log in or create an account.

Forgot your password?

Don't have an account?

In order to buy tickets at NetTicket.fi and receive them to your e-mail address you need a user account.

Register new account

or

Purchase without account

Shopping cart

0 items • 0 €

Continue Shopping
Buy tickets
Konttisen kesäteatteri

Peppi Pitkätossu

Tervetuloa riemukkaaseen maailmaan, missä seikkailut ja ilo odottavat! Konttisen kesäteatteri ja Lapin ylioppilasteatteri ylpeänä esittävät yhteistuotantona kaikkien rakastaman Astrid Lindgrenin klassikon: Peppi Pitkätossu -musiikkinäytelmän!

Maailman vahvin tyttö on valloittanut sydämet ympäri maailmaa, ja nyt hän astuu Konttisen rannan ulkonäyttämölle tuoden mukanaan ilon ja seikkailun.

Konttisen ranta, Ensi-ilta pe 28.6 klo 18.00

Ennakkoliput 19€
Perhelippu 4hlö (2 aik. + 2 lasta) 69€
Liput ovelta 20€ /perhelippu 72€.

Kesto 2 h, 1 väliaika

Konttisen kesäteatteri ja Lapin ylioppilasteatteri yhdistävät voimansa luodakseen unohtumattoman esityksen, joka tempaa mukaansa kaikenikäiset katsojat. Näytelmä on täynnä eloisia musiikkiesityksiä, vauhdikkaita kohtauksia ja unohtumattomia hahmoja.

Tämä musiikkinäytelmä tarjoaa enemmän kuin pelkän tarinan. Se on elämys, joka herättää henkiin Astrid Lindgrenin luoman maailman ja kutsuu sinut mukaan seikkailuun. Näytelmässä yhdistyy ilo, seikkailu ja ystävyys, ja sen tarkoitus on innostaa ja ilahduttaa jokaista katsojaa.

Tule mukaan kokemaan Peppi Pitkätossun maaginen maailma tänä kesänä Rovaniemellä Konttisen rannassa! Luvassa on unohtumaton seikkailu, joka jättää sydämeesi hymyn ja muiston ikuisiksi ajoiksi.

Konttisen katsomossa on pyörätuoli paikat amfiteatteri-katsomon yläosassa. Saapuminen tapahtuu Valtakatu 4, 96100 Rovaniemi Angry Birds puiston portin kautta. Alueella ei ole esteetöntä WC-tilaa.

  • Konttisen ranta Konttisen kesäteatteriKoskenranta 596100 Rovaniemi
  • 28.6.2024-9.8.2024
  • 19-69 €
Buy tickets

Shows28.6.2024-9.8.2024

  • Available
  • Limited
  • Sold Out
  • Cancelled
  • Sales blocked
  • Fri 28.6.2024 18pmEnsi-ilta
    Peppi PitkätossuEnsi-ilta
  • Sun 30.6.2024 15pm
    Peppi Pitkätossu
  • Wed 3.7.2024 18pm
    Peppi Pitkätossu
  • Fri 5.7.2024 18pm
    Peppi Pitkätossu
  • Sat 6.7.2024 15pm
    Peppi Pitkätossu
  • Sun 7.7.2024 15pm
    Peppi Pitkätossu
  • Tue 9.7.2024 18pm
    Peppi Pitkätossu
  • Wed 17.7.2024 18pm
    Peppi Pitkätossu
  • Thu 18.7.2024 18pm
    Peppi Pitkätossu
  • Wed 24.7.2024 18pm
    Peppi Pitkätossu
  • Thu 25.7.2024 18pm
    Peppi Pitkätossu
  • Thu 1.8.2024 18pm
    Peppi Pitkätossu
  • Fri 2.8.2024 18pm
    Peppi Pitkätossu
  • Sun 4.8.2024 13pm
    Peppi Pitkätossu
  • Sun 4.8.2024 16pm
    Peppi Pitkätossu
  • Wed 7.8.2024 18pm
    Peppi Pitkätossu
  • Fri 9.8.2024 18pm
    Peppi Pitkätossu
Konttisen kesäteatteri Koskenranta 596100 Rovaniemi www.konttisenkesateatteri.fi
Organizer's all events