Sign in or register an account

Pay tickets

In order to buy tickets at NetTicket.fi you need to log in or create an account.

Forgot your password?

Don't have an account?

In order to buy tickets at NetTicket.fi and receive them to your e-mail address you need a user account.

Register new account

or

Purchase without account

Shopping cart

0 items • 0 €

Continue Shopping
Buy tickets
Jyväskylän Huoneteatteri

Ole oma itsesi Ernest

Jyväskylän Huoneteatteri
Sammonkatu 4, 40100 Jyväskylä

Jack elää kaksoiselämää. Maalla hän on tavallinen Jack-setä, joka huolehtii viattomasta kasvattityttärestään ja toisinaan uhrautuvasti rientää Lontooseen auttamaan hunsvottiveljeään Ernestiä. Lontoon seurapiireissä taas hän itse on Ernest. Hän on löytänyt elämänsä rakkauden, mutta tämä on valitettavasti ennen kaikkea rakastunut nimeen Ernest. Jackille tulee kiire palata maalle kirkkoherran juttusille saadakseen uuden kasteen. Harmi kyllä, hänen peräänsä säntää moni muukin.

Oscar Wilden klassikkokomedia nyt Huoneteatterilla Antti Viitamäen tuoreena suomennoksena ja ohjauksena.

Liput 18€ / 15€ / 8€ (+palvelumaksu)

Ryhmäliput suoraan teatterilta ryhmamyynti(a)huoneteatteri.fi
  • Huoneteatteri Jyväskylän HuoneteatteriSammonkatu 440100 JYVÄSKYLÄ
  • 25.2.2023-30.4.2023
  • 8-25 €
Buy tickets

Shows25.2.2023-30.4.2023

  • Available
  • Limited
  • Sold Out
  • Cancelled
  • Sales blocked
  • Sat 25.2.2023 18pm
    Ole oma itsesi Ernest
  • Sat 4.3.2023 18pm
    Ole oma itsesi Ernest
  • Sun 5.3.2023 15pm
    Ole oma itsesi Ernest
  • Tue 14.3.2023 18pm
    Ole oma itsesi Ernest
  • Fri 17.3.2023 19pm
    Ole oma itsesi Ernest
  • Sat 18.3.2023 18pm
    Ole oma itsesi Ernest
  • Sun 19.3.2023 15pm
    Ole oma itsesi Ernest
  • Thu 30.3.2023 18pm
    Ole oma itsesi Ernest
  • Fri 31.3.2023 19pm
    Ole oma itsesi Ernest
  • Sat 1.4.2023 18pm
    Ole oma itsesi Ernest
  • Sun 2.4.2023 15pm
    Ole oma itsesi Ernest
  • Wed 12.4.2023 18pm
    Ole oma itsesi Ernest
  • Thu 20.4.2023 18pm
    Ole oma itsesi Ernest
  • Sun 23.4.2023 15pm
    Ole oma itsesi Ernest
  • Thu 27.4.2023 18pm
    Ole oma itsesi Ernest
  • Fri 28.4.2023 19pm
    Ole oma itsesi Ernest
  • Sat 29.4.2023 18pm
    Ole oma itsesi Ernest
  • Sun 30.4.2023 15pm
    Ole oma itsesi Ernest
Jyväskylän Huoneteatteri Sammonkatu 440100 Jyväskylä www.huoneteatteri.fi
Organizer's all events