Sign in or register an account

Pay tickets

In order to buy tickets at NetTicket.fi you need to log in or create an account.

Forgot your password?

Don't have an account?

In order to buy tickets at NetTicket.fi and receive them to your e-mail address you need a user account.

Register new account

or

Purchase without account

Shopping cart

0 items • 0 €

Continue Shopping
Buy tickets
Seinäjoen kaupunginteatteri

Murhan ja rakkauden käsikirja herrasmiehille

Seinäjoen kaupunginteatteri / Törnävän kesäteatteri
Törnävänsaarentie 1, 60200 Seinäjoki

Lauluntäyteinen, ratkiriemukas ja suorastaan tyrmäävä musikaalikomedia Törnävänsaaren katetussa kesäteatterissa kesällä 2022!
 
Murhan ja rakkauden käsikirja herrasmiehille kertoo nuoresta tyhjätaskusta, Monty Navarrosta, joka äitinsä kuoltua saa tietää tämän olleen aristokraattisen D’Ysquith-perheen jäsen [lausutaan daisqvith]. Tieto muuttaa Montyn elämän, hänen on saatava suvun omaisuus itselleen ja päästävä Highhurstin yhdeksänneksi jaarliksi!
 
Mutta sitä ennen tulisi hankkiutua eroon kahdeksasta perimyslistalla häntä edellä olevasta sukulaisesta – jäämättä kiinni. 1900-luvun alun Lontooseen sijoittuva musikaali tarjoaa parahinta brittikomiikkaa rakkautta unohtamatta, mahtuuhan Montyn mieleen muutakin kuin murhia…
Buy tickets

Shows9.7.2022-20.8.2022

  • Available
  • Limited
  • Sold Out
  • Cancelled
  • Sales blocked
  • Sat 9.7.2022 18pmEnsi-ilta
    Murhan ja rakkauden käsikirja herrasmiehilleEnsi-ilta
    35 €
  • Wed 13.7.2022 18pm
    Murhan ja rakkauden käsikirja herrasmiehille
    35 €
  • Thu 14.7.2022 13pm
    Murhan ja rakkauden käsikirja herrasmiehille
    35 €
  • Thu 14.7.2022 18pm
    Murhan ja rakkauden käsikirja herrasmiehille
    35 €
  • Fri 15.7.2022 18pm
    Murhan ja rakkauden käsikirja herrasmiehille
    35 €
  • Sat 16.7.2022 16pm
    Murhan ja rakkauden käsikirja herrasmiehille
    35 €
  • Wed 20.7.2022 18pm
    Murhan ja rakkauden käsikirja herrasmiehille
    35 €
  • Thu 21.7.2022 13pm
    Murhan ja rakkauden käsikirja herrasmiehille
    35 €
  • Thu 21.7.2022 18pm
    Murhan ja rakkauden käsikirja herrasmiehille
    35 €
  • Fri 22.7.2022 18pm
    Murhan ja rakkauden käsikirja herrasmiehille
    35 €
  • Sat 23.7.2022 16pm
    Murhan ja rakkauden käsikirja herrasmiehille
    35 €
  • Wed 27.7.2022 18pm
    Murhan ja rakkauden käsikirja herrasmiehille
    35 €
  • Thu 28.7.2022 13pm
    Murhan ja rakkauden käsikirja herrasmiehille
    35 €
  • Thu 28.7.2022 18pm
    Murhan ja rakkauden käsikirja herrasmiehille
    35 €
  • Fri 29.7.2022 18pm
    Murhan ja rakkauden käsikirja herrasmiehille
    35 €
  • Sat 30.7.2022 16pm
    Murhan ja rakkauden käsikirja herrasmiehille
    35 €
  • Wed 3.8.2022 18pm
    Murhan ja rakkauden käsikirja herrasmiehille
    35 €
  • Thu 4.8.2022 18pm
    Murhan ja rakkauden käsikirja herrasmiehille
    35 €
  • Fri 5.8.2022 18pm
    Murhan ja rakkauden käsikirja herrasmiehille
    35 €
  • Sat 6.8.2022 13pm
    Murhan ja rakkauden käsikirja herrasmiehille
    35 €
  • Sat 6.8.2022 18pm
    Murhan ja rakkauden käsikirja herrasmiehille
    35 €
  • Thu 11.8.2022 18pm
    Murhan ja rakkauden käsikirja herrasmiehille
    35 €
  • Fri 12.8.2022 18pm
    Murhan ja rakkauden käsikirja herrasmiehille
    35 €
  • Sat 13.8.2022 13pm
    Murhan ja rakkauden käsikirja herrasmiehille
    35 €
  • Sat 13.8.2022 18pm
    Murhan ja rakkauden käsikirja herrasmiehille
    35 €
  • Fri 19.8.2022 18pm
    Murhan ja rakkauden käsikirja herrasmiehille
    35 €
  • Sat 20.8.2022 13pm
    Murhan ja rakkauden käsikirja herrasmiehille
    35 €
  • Sat 20.8.2022 18pm
    Murhan ja rakkauden käsikirja herrasmiehille
    35 €
Seinäjoen kaupunginteatteri Alvar Aallon Katu 1260100 Seinäjoki seinajoenkaupunginteatteri.fi
Organizer's all events