Sign in or register an account

Pay tickets

In order to buy tickets at NetTicket.fi you need to log in or create an account.

Forgot your password?

Don't have an account?

In order to buy tickets at NetTicket.fi and receive them to your e-mail address you need a user account.

Register new account

or

Purchase without account

Shopping cart

0 items • 0 €

Continue Shopping
Buy tickets
Sipoon teatteri

Mummonmökki

Sipoon Teatteri eli Etelä-Sipoon Nuorisoseura ry esittää kesällä 2022 Reijo Honkosen kirjoittaman ja Juha Svahnin ohjaaman näytelmän Mummonmökki.

Ensi-ilta torstaina 21.7.2022 klo 19.00

Peruslippu 23 €
Eläkeläinen, opiskelija, varusmies, työtön 18 €
Lapsi 10 € (alle 13v)
Ryhmä: 18 € (min. 10 henkilöä)
Liikuntaesteisen avustaja maksutta.

Kesto noin 2 h, 1 väliaika

Tarina puhuvasta mummonmökistä tempaisee katsojan mukaansa suomalaiseen arkeen, josta ei huumoria puutu.
Suurin osa näytelmän tapahtumista sijoittuu lääkäripulaa potevaan terveyskeskukseen, joten mukana on aimo annos myös ajankohtaissatiiria.

Esitykset Söderkullan kartanon ulkonäyttämöllä 21.7. - 14.8.

Varmista paikkasi nyt ja tilaa liput ajoissa. Netistä ostetut liput saat edullisemmin!

sipoon.teatteri@gmail.com/045-132 5664
Buy tickets

Shows21.7.2022-14.8.2022

  • Available
  • Limited
  • Sold Out
  • Cancelled
  • Sales blocked
  • Thu 21.7.2022 19pmEnsi-ilta
    MummonmökkiEnsi-ilta
    23 €
  • Sun 24.7.2022 16pm
    Mummonmökki
    23 €
  • Wed 27.7.2022 19pm
    Mummonmökki
    23 €
  • Thu 28.7.2022 19pm
    Mummonmökki
    23 €
  • Sun 31.7.2022 16pm
    Mummonmökki
    23 €
  • Wed 3.8.2022 19pm
    Mummonmökki
    23 €
  • Thu 4.8.2022 19pm
    Mummonmökki
    23 €
  • Sun 7.8.2022 16pm
    Mummonmökki
    23 €
  • Wed 10.8.2022 19pm
    Mummonmökki
    23 €
  • Thu 11.8.2022 19pm
    Mummonmökki
    23 €
  • Sun 14.8.2022 16pm
    Mummonmökki
    23 €
Sipoon teatteri Söderkullantie 70101150 Söderkulla www.sipoonteatteri.fi
Organizer's all events