Sign in or register an account

Pay tickets

In order to buy tickets at NetTicket.fi you need to log in or create an account.

Forgot your password?

Don't have an account?

In order to buy tickets at NetTicket.fi and receive them to your e-mail address you need a user account.

Register new account

or

Purchase without account

Shopping cart

0 items • 0 €

Continue Shopping
Buy tickets
Kokkolan kaupunginteatteri

Makkarakeittoa

Kokkolan kaupunginteatteri
Katariinan kamari, Torikatu 48, Kokkola

Ensi-ilta 25.9.2021

Liput:28 / 24 / 20 €

Katariinan kamarin paikat ovat numeroimattomia.

Ohjaus: Outi Kärpänen

 

Näyttelijä Outi Kärpäsen esikoisnäytelmän, tragikomedian Makkarakeittoa keskiössä on äidin ja pojan kipeä ja toisaalta hellyttävän koominen suhde.

Pohjois-Karjalan pienen kylän alati kutistuvassa elämänpiirissä kaupan pelikone houkuttelee ja itsenäistyä pitäisi, mutta millä sen tekee kun isältäkään ei ole jäänyt kuin lapio ja Kake Randelinin kasetit.

Realismia ja absurdiutta yhdistelevän näytelmän teemoina ovat läheisriippuvuus, autismi ja peliriippuvuus. Vakavista aiheistaan huolimatta esitys lähestyy henkilöitään suurella lämmöllä ja myötäelävällä naurulla.

Pohjois-Karjalan murteelle kirjoitettu hauska, kaunis ja liikuttava näytelmä juhlii suomen kielen monimuotoisuutta ja nauraa elämän hulluudelle.

 

Kantaesitysnäytelmän ensi-ilta 23.9.2021 Katariinan kamari -näyttämöllä.

  • Katariinan kamari Kokkolan kaupunginteatteri67100 KOKKOLA
  • 3.12.2021-9.4.2022
  • 19-33 €
Buy tickets

Shows3.12.2021-9.4.2022

  • Available
  • Limited
  • Sold Out
  • Cancelled
  • Sales blocked
  • Fri 3.12.2021 13:30pm
    Makkarakeittoa
    28 €
  • Fri 3.12.2021 18:30pm
    Makkarakeittoa
    28 €
  • Sat 4.12.2021 13:30pm
    Makkarakeittoa
    28 €
  • Sat 4.12.2021 18:30pm
    Makkarakeittoa
    28 €
  • Fri 10.12.2021 18:30pm
    Makkarakeittoa
    28 €
  • Sat 11.12.2021 13:30pm
    Makkarakeittoa
    28 €
  • Sat 11.12.2021 18:30pm
    Makkarakeittoa
    28 €
  • Wed 29.12.2021 18:30pm
    Makkarakeittoa
    28 €
  • Thu 30.12.2021 18:30pm
    Makkarakeittoa
    28 €
  • Fri 31.12.2021 18:30pm
    Makkarakeittoa
    28 €
  • Wed 16.2.2022 18:30pm
    Makkarakeittoa
    28 €
  • Thu 17.2.2022 11:30am
    Makkarakeittoa
    28 €
  • Fri 18.2.2022 18:30pm
    Makkarakeittoa
    28 €
  • Sat 19.2.2022 13:30pm
    Makkarakeittoa
    28 €
  • Sat 19.2.2022 18:30pm
    Makkarakeittoa
    28 €
  • Tue 22.2.2022 11:30am
    Makkarakeittoa
    28 €
  • Wed 23.2.2022 18:30pm
    Makkarakeittoa
    28 €
  • Wed 2.3.2022 18:30pm
    Makkarakeittoa
    28 €
  • Sat 12.3.2022 13:30pm
    Makkarakeittoa
    28 €
  • Wed 16.3.2022 13:30pm
    Makkarakeittoa
    28 €
  • Fri 8.4.2022 18:30pm
    Makkarakeittoa
    28 €
  • Sat 9.4.2022 13:30pm
    Makkarakeittoa
    28 €
  • Sat 9.4.2022 18:30pm
    Makkarakeittoa
    28 €
Kokkolan kaupunginteatteri Torikatu 4867100 Kokkola kokkolanteatteri.fi
Organizer's all events