Sign in or register an account

Pay tickets

In order to buy tickets at NetTicket.fi you need to log in or create an account.

Forgot your password?

Don't have an account?

In order to buy tickets at NetTicket.fi and receive them to your e-mail address you need a user account.

Register new account

or

Purchase without account

Shopping cart

0 items • 0 €

Continue Shopping
Buy tickets
Lappajärven kesäteatteri

Kolmas Pyörä

KOLMAS PYÖRA -musiikkikomedia on tunnettujen suomalaisten hittien täyttämä tarina nettideittailun villistä maailmasta. Tinder, EliittiKumppani, Match, Be2, mistä ja miten tietää missä ja ”Kuka on se oikea” tai onko kaikille olemassa ”Meidän biisi” ja ”Paremmat päivät”. 
 
Rakkauden autokorjaamo, Pesänjako ja Swingijengi -esitysten kirjoittajien uusi rakastettavan hauska komedia marssittaa näyttämölle naurettavan gallerian deittikumppaneita, joiden kanssa yleisölla on täysi työ selvitä treffien loppuun asti rakastumatta tai vaipumatta epätoivoon. Lavalla loistavat mm. TV:stäkin tuttu Sofia Arasola (Salatut elämät/Rantabaari) sekä jo viime kesänä Lappajävellä ihastuttanut Mikko Rantaniva. 
 
Miksi rakastuminen on niin helppoa, mutta rakastaminen niin vaikeaa? Montako eri hahmoa pystytään esittämään yhden komedian aikana? Ja mihin katosi Saaran unelmien mies Matti? 
Tule Kolmannen pyörän kyytiin ja ota selvää!
 
Lappajärven kesäteatteri - Ensi -ilta la 1.7. klo 14.00
 
Lippu 35 €
Eläkeläinen, opiskelija 31 €
(Hinnat sis Netticket palvelumaksun)
 
Esityksen kesto n. 2h 10min. (sis. väliajan)
 
Rooleissa: Janne Kallioniemi, Ville Pusa, Mikko Rantaniva, Sofia Arasola, Mikaela Nokelainen
Ohjaus: Jani Karvinen
Käsikirjoitus: Sami Hintsanen, Jani Karvinen, Ville Pusa ja Ville Majamaa
Tuotanto: Pinky Ponky Productions Oy ja Lappajärven kesäteatteri
Buy tickets

Shows1.7.2023-6.8.2023

  • Available
  • Limited
  • Sold Out
  • Cancelled
  • Sales blocked
  • Sat 1.7.2023 14pmEnsi-ilta
    Kolmas PyöräEnsi-ilta
  • Wed 5.7.2023 18pm
    Kolmas Pyörä
  • Thu 6.7.2023 18pm
    Kolmas Pyörä
  • Sat 8.7.2023 14pm
    Kolmas Pyörä
  • Sun 9.7.2023 14pm
    Kolmas Pyörä
  • Wed 12.7.2023 18pm
    Kolmas Pyörä
  • Thu 13.7.2023 14pm
    Kolmas Pyörä
  • Thu 13.7.2023 18pm
    Kolmas Pyörä
  • Sat 15.7.2023 14pm
    Kolmas Pyörä
  • Sun 16.7.2023 14pm
    Kolmas Pyörä
  • Tue 18.7.2023 18pm
    Kolmas Pyörä
  • Wed 19.7.2023 14pm
    Kolmas Pyörä
  • Wed 19.7.2023 18pm
    Kolmas Pyörä
  • Thu 20.7.2023 18pm
    Kolmas Pyörä
  • Sat 22.7.2023 14pm
    Kolmas Pyörä
  • Sun 23.7.2023 14pm
    Kolmas Pyörä
  • Wed 26.7.2023 18pm
    Kolmas Pyörä
  • Thu 27.7.2023 18pm
    Kolmas Pyörä
  • Sat 29.7.2023 14pm
    Kolmas Pyörä
  • Sun 30.7.2023 14pm
    Kolmas Pyörä
  • Wed 2.8.2023 18pm
    Kolmas Pyörä
  • Thu 3.8.2023 18pm
    Kolmas Pyörä
  • Sat 5.8.2023 14pm
    Kolmas Pyörä
  • Sun 6.8.2023 14pm
    Kolmas Pyörä
Lappajärven kesäteatteri Itäkyläntie 9762600 Lappajärvi www.lappajarvenkesateatteri.fi
Organizer's all events