Sign in or register an account

Pay tickets

In order to buy tickets at NetTicket.fi you need to log in or create an account.

Forgot your password?

Don't have an account?

In order to buy tickets at NetTicket.fi and receive them to your e-mail address you need a user account.

Register new account

or

Purchase without account

Shopping cart

0 items • 0 €

Continue Shopping
Buy tickets
Hämeenlinnan Miniteatteri

Koko Kaupungin Vinski

Koko Kaupungin Vinski on koko perheen esitys josta ei vauhtia ja vaarallisia tilanteita puutu. Vinski ystävineen tutustuttaa katsojat mielikuvitukselliseen Hömpstadin kaupunkiin jossa hassut mutta niin inhimilliset sattumukset johdattavat seikkailusta toiseen. Kaiken tämän lisäksi Vinski saa käsiinsä näkymättömyyspulveria ja kaverikseen harakka-Vinsentin (ps. älkää kertoko Vinsentille, että kutsuimme häntä harakaksi)

Ensi-ilta 12.6.2022 klo 18.00

Lippu 19 €
Eläkeläinen, Opiskelija 16 €
Lapsi 12 €
Lapsi alle 2 v. ilmaiseksi
Perhelippu (2 aikuista ja 2 lasta)
Ryhmä 16 €, minimi 10 henkilöä

Paikat myydään riveittäin.

Kesto 1 h 20 min, 1 väliaika

Pyörätuolilla pääsee katsomoon, mutta asiasta pitää ilmoittaa numeroon 044 3552586.

Koko Kaupungin Vinski on ratkiriemukas tarina 50-luvulta ja esitystä vauhdittavat näyttelijöiden itse sanoittamat kappaleet. Kappaleet on säveltänyt Mikko Myllyniemi työryhmän ideoiden pohjalta. Esityksen kaikki roolit tekevät Miniteatterin näyttelijät iältään 9-14 vuotta. 
 
Alkuperäisteos: Aapeli
Dramatisointi: Marko Pohjanrinne
Ohjaus: Suvi Seppälä
Tekninen tuottaja: Mikko Myllyniemi
 
Esityksen oikeuksia valvoo Suomen Näytelmäkirjailijat ja Käsikirjoittajat
Buy tickets

Shows12.6.2022-31.7.2022

  • Available
  • Limited
  • Sold Out
  • Cancelled
  • Sales blocked
  • Sun 12.6.2022 18pmEnsi-ilta
    Koko Kaupungin VinskiEnsi-ilta
    19 €
  • Tue 14.6.2022 18pm
    Koko Kaupungin Vinski
    19 €
  • Wed 15.6.2022 18pm
    Koko Kaupungin Vinski
    19 €
  • Thu 16.6.2022 18pm
    Koko Kaupungin Vinski
    19 €
  • Fri 17.6.2022 18pm
    Koko Kaupungin Vinski
    19 €
  • Sun 19.6.2022 14pm
    Koko Kaupungin Vinski
    19 €
  • Tue 28.6.2022 18pm
    Koko Kaupungin Vinski
    19 €
  • Wed 29.6.2022 18pm
    Koko Kaupungin Vinski
    19 €
  • Thu 30.6.2022 18pm
    Koko Kaupungin Vinski
    19 €
  • Tue 5.7.2022 18pm
    Koko Kaupungin Vinski
    19 €
  • Wed 6.7.2022 18pm
    Koko Kaupungin Vinski
    19 €
  • Thu 7.7.2022 18pm
    Koko Kaupungin Vinski
    19 €
  • Sun 10.7.2022 14pm
    Koko Kaupungin Vinski
    19 €
  • Tue 12.7.2022 18pm
    Koko Kaupungin Vinski
    19 €
  • Wed 13.7.2022 18pm
    Koko Kaupungin Vinski
    19 €
  • Thu 14.7.2022 18pm
    Koko Kaupungin Vinski
    19 €
  • Tue 19.7.2022 18pm
    Koko Kaupungin Vinski
    19 €
  • Wed 20.7.2022 18pm
    Koko Kaupungin Vinski
    19 €
  • Thu 21.7.2022 18pm
    Koko Kaupungin Vinski
    19 €
  • Tue 26.7.2022 18pm
    Koko Kaupungin Vinski
    19 €
  • Wed 27.7.2022 18pm
    Koko Kaupungin Vinski
    19 €
  • Thu 28.7.2022 18pm
    Koko Kaupungin Vinski
    19 €
  • Fri 29.7.2022 18pmHIPPALOT
    Koko Kaupungin VinskiHIPPALOT
    19 €
  • Sat 30.7.2022 18pmHIPPALOT
    Koko Kaupungin VinskiHIPPALOT
    19 €
  • Sun 31.7.2022 14pmHIPPALOT
    Koko Kaupungin VinskiHIPPALOT
    19 €
  • Sun 31.7.2022 18pmHIPPALOT
    Koko Kaupungin VinskiHIPPALOT
    19 €
Hämeenlinnan Miniteatteri Verkatehtaankuja 513130 Hämeenlinna www.miniteatteri.fi
Organizer's all events