Our phone and chat service is closed June 21st-23rd. Happy midsummer!

Sign in or register an account

Pay tickets

In order to buy tickets at NetTicket.fi you need to log in or create an account.

Forgot your password?

Don't have an account?

In order to buy tickets at NetTicket.fi and receive them to your e-mail address you need a user account.

Register new account

or

Purchase without account

Shopping cart

0 items • 0 €

Continue Shopping
Buy tickets
Lappajärven kesäteatteri

Juurihoitoa Siirtolapuutarhassa

Ensi kesänä teemme tutkimusmatkan monen suomalaisen unelmaan kun Lappajärven kesäteatteri muuttuu siirtolapuutarhaksi. Oma mökki ja ryytimaa, saunantuoksuiset lauantait ja avuliaat mökkinaapurit.
Tosin naapurin pensasaita on villiintynyt. Pyykkituvan avain on hävinnyt. Naapuriin muutti tuntematon. Ja kesäjuhlilla paljastuu salaisuus toisensa perään. Kuka vei Heikin housut ja kenelle Kaisa vinkkasi silmää? Kuka sotkeutui sukkahousuihinsa ja ketkä kuutamolla suuteli? Suhteet ovat solmussa ja juorukello kalkattaa.
Luvassa siis suuria tunteita, laulua, tanssia ja paljon naurua Lappajärven kesäteatterissa 2024.

Ensi-ilta La 29.6 klo 14.00

Peruslippu 38€
Eläkeläiset: 33€
Ryhmät 33€ minimi 20 henkilöä

Kesto n. 2h sisältäen väliajan

Portilla liput ovat kalliimmat kuin ennakkoon ostetut.

Rooleissa: Juha Pulli, Mikko Penttilä, Pia Piltz, Elina Stirkkinen, Kirsti Valve
Käsikirjoitus: Sari Siikander & Elina Stirkkinen
Ohjaus: Sari Siikander

Tuotanto: Lappajärven kesäteatteri Oy ja Pinky Ponky Productions Oy
Buy tickets

Shows29.6.2024-4.8.2024

  • Available
  • Limited
  • Sold Out
  • Cancelled
  • Sales blocked
  • Sat 29.6.2024 14pmEnsi-ilta
    Juurihoitoa SiirtolapuutarhassaEnsi-ilta
  • Wed 3.7.2024 18pm
    Juurihoitoa Siirtolapuutarhassa
  • Thu 4.7.2024 18pm
    Juurihoitoa Siirtolapuutarhassa
  • Sat 6.7.2024 14pm
    Juurihoitoa Siirtolapuutarhassa
  • Sun 7.7.2024 14pm
    Juurihoitoa Siirtolapuutarhassa
  • Wed 10.7.2024 18pm
    Juurihoitoa Siirtolapuutarhassa
  • Thu 11.7.2024 14pm
    Juurihoitoa Siirtolapuutarhassa
  • Thu 11.7.2024 18pm
    Juurihoitoa Siirtolapuutarhassa
  • Sat 13.7.2024 14pm
    Juurihoitoa Siirtolapuutarhassa
  • Sun 14.7.2024 14pm
    Juurihoitoa Siirtolapuutarhassa
  • Wed 17.7.2024 14pm
    Juurihoitoa Siirtolapuutarhassa
  • Wed 17.7.2024 18pm
    Juurihoitoa Siirtolapuutarhassa
  • Thu 18.7.2024 18pm
    Juurihoitoa Siirtolapuutarhassa
  • Sat 20.7.2024 14pm
    Juurihoitoa Siirtolapuutarhassa
  • Sun 21.7.2024 14pm
    Juurihoitoa Siirtolapuutarhassa
  • Tue 23.7.2024 18pm
    Juurihoitoa Siirtolapuutarhassa
  • Wed 24.7.2024 18pm
    Juurihoitoa Siirtolapuutarhassa
  • Thu 25.7.2024 18pm
    Juurihoitoa Siirtolapuutarhassa
  • Sat 27.7.2024 14pm
    Juurihoitoa Siirtolapuutarhassa
  • Wed 31.7.2024 18pm
    Juurihoitoa Siirtolapuutarhassa
  • Thu 1.8.2024 18pm
    Juurihoitoa Siirtolapuutarhassa
  • Fri 2.8.2024 18pm
    Juurihoitoa Siirtolapuutarhassa
  • Sat 3.8.2024 14pm
    Juurihoitoa Siirtolapuutarhassa
  • Sun 4.8.2024 14pm
    Juurihoitoa Siirtolapuutarhassa
Lappajärven kesäteatteri Itäkyläntie 9762600 Lappajärvi www.lappajarvenkesateatteri.fi
Organizer's all events
Our phone and chat service is closed June 21st-23rd. Happy midsummer!