Jakob Maraton - osallistumismaksu

Pietarsaaren keskuskenttä
Pietarinpuistikko, 68600 Pietarsaari

Jakob Maratonin lähtö ja maali Keskusurheilukentällä Pietarsaaressa 21.7.2017.

Kilpailureitti: Keskuskenttä-Lannäslund-Vikarholma-UPM-juostaan kaksi kierrosta. Reitti on tarkistusmittattu vuonna 2007. Tarkempi reitti.

Kilpailukanslia sijaitsee Keskusurheilukentällä ja avataan kilpailupäivänä klo. 9.00.

Lähdöt 2017

Jakob Marathon klo. 15:00 - 45€
Puolimarathon klo. 16:00 - 35€
Jaakon Kasi klo. 15:50 - 25€

Jälki-ilmoittautuminen kisapäivänä +10€

Ajanotto: Kaikilla on valmiina kiinnitetty kilpailunumeroon ajanottosiru.

Juottopisteitä on yhteensä viisi n. 4 km:n välein. Tarjolla mm. Elite urheilujuomaa y.m.
Bookmark and Share
Lue lisää


Osallistujat/tulokset

Etunimi Sukunimi Seura Ryhmä Sarja Tulos
Jenni Niemelä Vaasa - N - Yleinen
Esa Alarvo OTC - M40
Olli Kääpä - M50
Aleksi Kanerva - M - Yleinen
Timo Syrjälä Metsän tähden Tiimi Oy - M - Yleinen
Daniel Byggmästar - M - Yleinen
Jennifer Sweeder - N - Yleinen
Matthew Andler - M40
Margareta Asplund - N40
Hartmut Lindenberg - M60
Eva-Lena Wikström If Drott - N40
Hanna-Leena Lammio Almås - N - Yleinen
Stian Lammio Almås Sonat Consulting - M40
Simon Hagman Zinzino Health Club - M - Yleinen
Lill Scherrer - N40
Ann-Jeanette Mølster Kondis - N50
Olav Mølster Kondis - M50
Henrik Poppius Helsingfors - M - Yleinen
Sara Wallin-Nilsson OIF - N - Yleinen
Cecilia Bredbacka - N - Yleinen
Linda Brynolfsson - N - Yleinen
Sonja Sunde - N - Yleinen
Tiina Isokoski Kokkola - N - Yleinen
kristian lampo västerås friidrott - M50
Carlo Capillo - M - Yleinen
Josefin Sjölind-Kohtamäki VIS - N - Yleinen
Sebastian Sandell Sandell Fitness - M - Yleinen
Anton Hagman - M - Yleinen
Jani Peltola Vantaan kamppailukeskus - M40
Michael Holtgrewe - M - Yleinen
Pontus Londen Esbo-Seppä Marathon Team - M40
Tomas Ahlö Bosund - M - Yleinen
Niclas Fagerholm Ytteresse - M40
Östen Lindell Singapore Lions - M50
Inka Valtakoski - N - Yleinen
GUY UTTER ARLANDA-MÄRSTA SK - M40
Arja Uusitalo - N50
Eirikur Hansen Bragdid Färöarna - M - Yleinen
Pontus Enlund Hop Hab Team - M - Yleinen
Ingmar Juselius HOP-HAB TEAM - M50
Markku Kalliosaari - M - Yleinen
Fredrik Erlandsson IFK Mariehamn - M - Yleinen
Mattias Lybäck Åbo - M - Yleinen
Martin Lybäck Kronoby - M - Yleinen
Marina Palmroos - N - Yleinen
Niklas Frank Vasa - M - Yleinen
Anna Koveluhta - N40
Timo Konttinen HOP-HAB TEAM - M - Yleinen
isac björkskog hop hab - Miehet
Emely Häger IF Nykarlebynejden - N - Yleinen
Susan Virtanen Clapham Runners - Naiset
Emilia Ekstrand - Ajaton
Jyrki Sironen - M - Yleinen
Henrik Fagerudd IF Brahe - M50
Arve Rönnskär Norway O2 Snappers - M50
Lauri Skantsi - M40
Markus Heikell Kokkola - M40
Rune Paro Kvevlax idrottsvänner - M60
Robert Bång - M - Yleinen
Anders Kanckos - - M - Yleinen
Roger Sandberg Ernst Running Club - M40
Catrine Gädda - N - Yleinen
Anton Salmi Runnin Club Wasa - M - Yleinen
Martin Sundqvist - M - Yleinen
Tetri Eino 100mc.fi - M50
Emma Luther-Tontasse - Ajaton
Robin Åkerlund - M - Yleinen
Rasmus Back - M - Yleinen
Désirée Saarela-Portin - N - Yleinen
Carl-Olov Lannemyr Team Salming Sverige - M - Yleinen
Jennie Strömberg - N - Yleinen
Veikko Ollila Häjyt, Rajamäki - M60
Sven-Erik Granholm Maxmo SK - M60
Tobias Romar - Miehet
Kristian Sjöbacka If Kraft - M50
Yvonne Backlund - N - Yleinen
Markku Luokkala - M40
Kim Kronholm Team Nike - M60
Satu Mäkelä IK Akele (SWE) - N - Yleinen
Victor Westö Larsmo IF - M - Yleinen
Folke West Ik Falken - M60
Viivi Piri - N - Yleinen
Sonja Enkvist-Nyman - N50
Tuyen Ramstedt Raahe - N - Yleinen
Christoffer Pörn - M - Yleinen
Johan Pihlström - M - Yleinen
Rasmus Huhtamäki PieHi - Miehet
Riikka Mattsson Vaasa - Naiset
Raija Österberg Ishavsbyen KunstlØpklubb - Naiset
Karita Jungar If Brahe/ MaMis - N40
Peter Nygård IF Femman - M50
Julia Häger IF Minken - Naiset
Christian Ahlö - M - Yleinen
Björn Sjölund - Miehet
Minéa Håkans - Naiset
Mathias Rönn Irmelis löparklubb - M40
Malin Rönnqvist Soklot - Naiset
Matias Mäenpää J-Pmk - Miehet
Niklas Wikblom IFN - M40
Kaj Kalliosaari - M - Yleinen
Linda Ekman Vasa - N - Yleinen
Malin Johansson IF Brahe - N40
Henrik Lillqvist Henriks Muskelverkstad - M50
Nicklas Solin Jeussen springpojka - M - Yleinen
Patrik Lind Ärla IF - M - Yleinen
Niklas Granö - M - Yleinen
Joel Kaitfors - M - Yleinen
Ilmari Laakso JS-PU - M50
Tobias Jacobson Yttermark Optimister - M - Yleinen
Kenneth Ståhl Jakobstad - M40
Sune Träskelin Solf IK - M60
Erik Boucht Hyvinge - M60
Timo Lappinen Happy Feet - M40
Kim Nylund Happy Feet - M - Yleinen
Kristian Lindqvist Hob-Hab - M40
marie sippus vörå if - Naiset
Mats Brasken - Miehet
Therese Brasken - Naiset
Barbro Molander Mam IS Jakobstad - N40
Joachim Othman - M - Yleinen
Maria Åhman-Nylund - N - Yleinen
Aki Lokasaari Kokkola - M50
Marjo Ena IK Falken - N40
Alfred Streng - M40
Caroline Smedberg IK Falken - N - Yleinen
Silvia Wiklund - Naiset
Tuomo Hämäläinen Seinäjoki - M40
Niklas Dahllund Larsmo - M40
Roger Björkbacka Täby - M - Yleinen
Lise-Lotte Wärn IK Falken - N50
Heikki Laurila West Coast Ultra Runners - M40
Timo Rautamo Wasa Endurance - M50
Johanna Häggblom IK Falken - N - Yleinen
Jesper Haga Hanken - M - Yleinen
Rasmus Norrbygård - M - Yleinen
Jan-Åke Nykvist Hop-Hab Team - M60
Nanna Niiranen - Naiset
Anette Björkgren Korsholm - Naiset
Kurt Kvist Hop Hab - M60
Monica Andersson ORC - N50
Nina Ek - Naiset
Ari Saarimaa - M50
Päivi Takala KUKU - N50
peter kengo pensala - M50
robert kengo pensala - M - Yleinen
Karin Björk - Naiset
Kaj Portin Vasa Idrottssällskap - M - Yleinen
Jonatan Lindqvist - M - Yleinen
William Back Jeppo - Miehet
Mathias Emet IFK Mariefred - M - Yleinen
Madeleine Kaján - N - Yleinen
Fredrik Ollus Hop-Hab team r.f. - M - Yleinen
Kirsti Ketonen - N40
Kirsi Mattila - N - Yleinen
Nina Lehtinen Porvoo - Naiset
Minna Nyakwama - N - Yleinen
Johnny Lassila - Miehet
Fredrik Rosenberg - M - Yleinen
HEIKKI KIVELÄ KÄLVIÄN TARMO / 100MC.FI - M60
Christel Höglund-Bergström If Nykarlebynejden - Naiset
Henrik Höglund Vasa - M40
Annakaisa Marjokorpi West Coast Ultra Runners - Naiset
Otto Wikblom - M - Yleinen
Kaj Lundström Vörå - M40
Jens Heinonen Solf IK - Miehet
Marlene Joskitt IK Falken - Naiset
Matias Sandvik IK Falken - M - Yleinen

Tapahtumakalenteri
Ajankohta
Tapahtuma
Hinta
Varasto
 
Ei tulevia tapahtumia