Jakob Marathon 2020 - osallistumismaksu - deltagaravgift

Pietarsaaren keskuskenttä
Pietarinpuistikko, 68600 Pietarsaari

Jakob Marathon juostaan torstaina 23.7.2020

Jakob Maratonin lähtö ja maali tapahtuu Keskusurheilukentällä Pietarsaaressa.

Ennakkoilmoittautuminen 17.7.2020 saakka.

klo: 16.00 42 km 45 €
klo: 16.05 21 km 35 €
klo: 16.20 10 km 25 €
klo: 16.30 5 km 15 €
 
Jälki-ilmoittautuminen +10 €

Participants/results

Firstname Lastname Compound Group Series
Eva-Lena Wikström IF Drott - W40
Christian Ahlö Lamershamby Ik - M40
Daniel Ahlö Lamershamby Ik - M40
Ari Lappinen HappyFeet - M50
Peter Dahlqvist Hägersten - Men
Andreas Esberg Lamershamby Ik - Men
Teemu Tikkaoja IK-Maraton - M40
Kristian Bäck Norrlötens IF - Men
Tindra Bäck Norrlötens IF - Girls
Alissa Bäck Norrlötens IF - Girls
Tommy Forsman HOP-HAB TEAM - M40
Timo Konttinen Hop-hab Team - M40
Marie-Louise Bäck MamIS Jakobstad - W40
Timo Luonuansuu Kaitoväylän Sparta - Men
Tobias Jacobson Yttermark Optimister - Men
Olavi Vähämäki Laihia - M60
Tapio Lehtinen Pietarsaaren Hiihtäjät - M50
Anna Lehtinen Pietarsaaren Hiihtäjät - Women
Anu Ossberg Team Rahola - W40
Michael Holtgrewe - Men
Marianne Kauppinen West Coast Ultra Runners - W50
Esa Nieminen Järvenpää - M60
Anette Granlund - Women
Karita Jungar IF Drott/ Mamis - Women
Emely Häger IF Nykarlebynejden - Women
Suvi Tarkkanen - W40
Tanja Holmborg Lepplax - Women
Henrik Mård - Men
Mark Bech X-Force - Men
Annika Porthin MamIS Jakobstad - Women
Carolina Nylund - Women
Peter Karlsson Vasa Polisidrottare - M50
Matts Pettersson Crossfit Jeppis - Men
LUCAS NUÑEZ Team Nordic Trail - M40
Ingmar Juselius HOP-HAB TEAM - M60
Sanna Takala - W40
Samuel Eklund - Men
Jimmy Snellman - Men
Jarkko Herronen Kokkola - M40
Kristian Sjöbacka If Kraft - M50
Staffan Nylund Mjölvacka IK - M40
Robert Bergkulla - M50
Roland Asplund Sundom IF - M40
Alexander Ahlvik - Men
Timo Marjomäki 100mc.fi - M50
Jonas Värnström - Men
Hanne Liikanen - Women
Jimmy Löfdahl - Men
Jennie Elfving - W40
Josefine Bjorkqvist - Women
Hannu Ketoja - M50
Kim-Erik Berts - M40
Robin Byggmästar Lamershamby IK - Men
Joachim Othman - Men
Hanna Pennanen - Women
Åsa Sjöberg Vörå IF - W40
Patrik Mölsä - Men
Otto Domars Kvevlax - Men
Lilian Hellström FC Brändöpojkarna - Women
Caroline Carlson - Women
Susan Koto - W40
Niklas Wikblom If Nykarlebynejden - M50
Eija Uusi-Esko 100mc.fi - W60
Jennie Strömberg - W40
Rainer Nordström Botnia Trade - M50
Niklas Tylli - Men
Riikka Ketoja - Women
Staffan Brännkärr IK Myran - Men
Jim Kronqvist - Men
Albert Kronqvist - Men
Anni Huuha Oulaisten Huima - Women
Aleksi Huuha Oulaisten Huima - Men
Tomas West Sundom IF - M40
Yann Chapellière - Men
Anssi Holmberg Oulu - M60
Grels Wikman Hop Hab Team - M60
Thomas Vikström - M50
Timo Maunula Valkeakosken Haka - M60
Mattias Bergström - M40
Ida Wikman KP-tri - Women
Rita Björklund Oravais If - Women
Jimmy Westerlund Ik Falken - Men
Mats Eklund Lamershamby IK - Men
Cecilia Back Oravais IF - Women
David Brännkärr BrannCars Ab - M40
Yvonne Koskinen MamIS - Women
Antti Karjalainen - M40
Veronica Kengo IF Nykarlebynejden - Women
Peter Kengo IF Nykarlebynejden - Men
Kristian Nordenswan Stopp Okey Soiniitty - Men
Matilda Kola - Girls
Alfred Kjellman IF Brahe - Men
André Sandström - Men
Ossi Peltoniemi Rovaniemen Roadrunners - Men
Ann-Sofie Kock Maxmo Sportklubb - Women
Thomas Ingo - M50
Marja-Leena Hyytinen - Women
Jonny Mandell NetTicket.fi - M50
Mathias Söderholm NetTicket.fi - Men
Wilmer Björklund - Men
Jonas Krokvik Pedersöre - Men
Marlene Joskitt IK Falken - Women
Niclas Carlsson Vasa - M40
Sandra Carlsson Vasa - Women
Johnny Fagerholm Larsmo IF - M50
Morgan Fagerholm Larsmo IF - Men
Hanna Ahlsved - Women
Markus Jakobsson Kronoby - M40
Pontus Snellman - Men
Jyrki Sironen - Men
Pia Blomqvist Jakobstad - W50
Nina Nyman Mamis - Women
Markus Nordberg - Men
Kennet Riska IS Söderby - M40
Axel Vikström - Men
Elina Junnila - Women
Tapani Mattila NelliminPyry - Men
Markus Heikell Kokkola - M50
Patrik Still If Brahe - M50
Sini Rahkonen Polvijärven Urheilijat - Women
Jukka Rahkonen Polvijärven Urheilijat - Men
Samuel Törnqvist - Men
Anton Brännbacka - Men
Nina Lehtinen Mamis Jakobstad - Women
Magnus Simons - M50
Yvonne Gunell Pargas IF - W40
Marina Björklund Kronoby - Women
Heikki Laurila WCUR - M40
Erik Nygård - Men
Görel Lönnbohm-Hatt - Women
Peter Hatt - Men
Cecilia Österblad Vasa IS - Women
Rolf Steffansson - M50
Johanna Häggblom - Women
Marcus Åkerlund Larsmo - Men
Jarmo Liedes Kälviän Tarmo - M50
Sune Träskelin Solf Ik - M60
Victor Braskén Fri Klass - Men
Mats Braskén Fri Klass - Men
Markku Kalliosaari - Men
Mika Jylhä Wasa Endurance - M50
Anders Bergman Vörå IF - M50
Marianne Bergman Vörå IF - W50
Sandra Hallvar FC Brändöpojkarna - Women
Emm Othman - Women
Josef Krokvik Sankt Jakobs Församling - Men
Fredrik Grahn TUS - M40
Magnus Nilsson - Men
Joakim Björklind Gamlakarleby IF - Men
Matti Taini KRIK Finland - Men
Staffan Eklund - Men
Melker Wikblom IF Nykarlebynejden - Boys
Sander Wikblom IF Nykarlebynejden - Boys
Matias Hannuksela - M50
Andreas Norrgård If Femman - M40
Linda Huldén MamIS Jakobstad - Women
Kirsi Mattila - W40
Henri Sandstedt - Men
Frank Bäcksholm Ekorrens Lastbil - Men
Henrik Sandback - Men
Tobias Asplund - Men
Tommy Emet - Men
Anders Westerlund Jakobstad - M50
Kenneth Ståhl - Men
Sonja Mäenpää If Brahe - Women
Marko Palohuhta UK - Men
Anette Lönnbäck - W50
Bo Lönnbäck Hop-Hab Team - M50
Mika Mäenpää IF Brahe - Men
Alicia Mäenpää IF Brahe - Women
Cajsa Mäenpää IF Brahe - Women
Fanny Storvall IF Åsarna - Women
Isac Björkskog Lamershamby - Men
Sebastian Forsell IK Myran - Men
Teodora Westerlund IF Drott - Girls
Tony Granholm Lamershamby - Men
Spiros Felekis - Men
Idamari Björkskog KP-Tri - Women
Stefan Grannas Vörå If - Men
Christoffer Nyman - Men
Heli Lehtinen FMR - W50
Sofia Stenvall MamIS Jakobstad - Women
Pasi Ala-korpi Ullavan Kilpa - Men
Barbro Molander MamIS Jakobstad - W50
Robert Kengo IF Nykarlebynejden - Men
Cedric Frostdahl - M40
Marjo Ena Ik Falken - W50
Marika Agnisbäck - W50
Johan Nylund Kållby Ski Team - M40
Jussi Arkela Kaka Maraton - M40
Linnea Halonen - Women
Ann-Christine Fors Vörå If - Women
Alva Svenlin If Åsarna - Girls
Emelie Svenlin If Åsarna - Women
Sören Svenlin If Åsarna - M50
Ulrika Myrevik-Svenlin If Åsarna - W40
Kim Åkerlund - M40
Mikael Wik Lövö - M40
Kaj Hagman Österbottens Polisinrättning - M40
Ann-Louise Engström Vörå IF - W50
Patrik Granlund Run For Fun Nykarleby - Men
Ann-Louise Haga - Women
Tomas Lindén Problemboden - M50
Tomas Strandin - M40
Fredrik Westerlund WAC - M50
Joanna Järn - Women
Frida Nyqvist - Women
Henrik Lillqvist Henriks Muskelverkstad - Men
Niklas Sundström IF Femman - Men
Sebastian Latvala Vaasan Erotuomarikerho - Men
Martin Nylund Mjölvacka IK - M40
Otto Wikblom - Men
Cecilia Renvall IF Nykarlebynejden - W40

Events calendar
Time
Event
Price
Quantity
 
No upcoming events