Due to the postal strike we do not deliver tickets nor gift cards by letter at the moment!

Jakob Marathon - osallistumismaksu

Pietarsaaren keskuskenttä
Pietarinpuistikko, 68600 Pietarsaari

Jakob Marathon juostaan 26.7.2019

Jakob Maratonin lähtö ja maali tapahtuu Keskusurheilukentällä Pietarsaaresessa. 

Ennakkoilmoittautuminen 19.7.2019 saakka.
Jälki-ilmoittautuminen +10€!
Participants/results

Firstname Lastname Compound Group Series
Jenni Niemelä Uppsala - Women
Markku Kalliosaari - Men
Isak Flink - Men
Ruediger Terasa - M40
Kenny Walker - M50
Samuel Johansson - Men
Alexander Flink - Men
Hanna Vähäniemi - Women
Rosalyn Castle - Women
Paul Castle - Men
Kaj Sundström - Men
Trey Howard - Men
Sofi Liljekvist - Women
Fredrik Flink - Men
Mats Björkskog - Men
Paula Mäenpää - W60
Stian Almås Sonat Consulting - M40
Hanna-Leena Lammio Almås Sonat Consulting - W40
Ann-Sofie Wik - Women
Eva-Lena Wikström IF Drott - W40
Peik Renvall Team Explore - M50
Elin Aspfors - Women
Anna-Maria Svanstrom Happy Feet - Women
Thomas Kronholm - M40
Johanna Vidjeskog - Women
Marie-Louise Bäck MamIS Jakobstad - W40
Peter Dahlqvist Hägersten - Men
Lars Byström West Coast Ultra Runners - M40
Emma Storvall IF ?sarna - Women
Emma Storvall IF ?sarna - Women
Nina Ek - Women
Lisen Lillkvist - W50
Kai Kotoneva - M50
Riikka Ketoja Handes Runners - Women
Hannu Ketoja Handes Runners - M50
Riikka Ketoja Handes Runners - Women
Hannu Ketoja Handes Runners - M50
Nina Nyman IF Brahe - Women
Jimmy Gäddnäs - Men
Mikael Vestman Silja Symphony - M40
Sofie Westerlund Vasa Idrottssällskap - Women
Ari Lappinen HappyFeet - M50
Camilla Maunu - Women
Arve Rönnskär Norway Athletic Runners - M50
Tommy Forsman HOB-HAP TEAM - M40
Pia Storvist - No time
Karita Jungar IF Drott / MamIS - W40
Alfred Streng Wasa Endurance - M40
Fredrik Elenius - Men
Filip Juselius - Men
Pontus Enlund Hop Hab Team - Men
Kim Nylund HappyFeet - Men
Thomas Hägg - M40
Mårten Nilsson Uppsala - M40
Malin Abrahamsson Uppsala - Women
Lowe Nilsson Uppsala - Men
Cruz Röyks Hop-Hab Team - Men
Fredrik Forsén IF Standard - Men
Benny Sandström - Men
Erik Boucht Hyvinge - M60
Christian Ahlö - M40
Ingmar Juselius HOP-HAB TEAM - M60
Andreas Esberg Eugmo IF - Men
Irene Larsson - Women
Fredrik Olaussen West Coast Ultra Runners - M40
Niclas Fagerholm Ytteresse - M40
Teemu Tikkaoja IK-Maraton - M40
Ari Puranen IF Drott - M50
Jenni Puranen - Women
Fredrik Westerlund WAC - M50
Tanja Nyholm IFN - Women
Nicklas Solin Jeussen Springpojka - Men
Anette Granlund - Women
Maria ?hman-Nylund - Women
Ida Honkala Vaasa - Women
Kaj Portin VIS - Men
Jyrki Mäkelä Kokkola - M50
Maria Staffans-Jansson - No time
Tomi Jansson - No time
Thomas Vikström Korsholm - M50
Ulla-Stina Löw MamIS - Women
Aleksi Varinen Kangasalan Triathlonseura - Men
Niklas Wikblom IFN - M40
Elsa Simons - Women
Pia Blomqvist - W40
Ilmari Laakso Pietarsaari - Men
Johanna Törnvall ?kersberga, SE - Women
Gustav Rosquist ?kersberga, SE - Men
Sebastian Latvala Vaasan Erotuomarikerho - Men
Marianne Kauppinen Kokkola - W50
Esa Nuottivaara Häjyt - M60
Jimmy Löfdahl - Men
Leslie Skog - Men
Melker Wikblom IF Nykarlebynejden - Men
Sander Wikblom IF Nykarlebynejden - Boys
Fredrik Ollus Hop-Hab Team - Men
Otto Wikblom IFN - Men
Otto Wikblom IFN - Boys
Kristian Bäck Norrlötens If - No time
Tindra Bäck Norrlötens If - No time
Robert Bång - Men
Joakim Björklind GIF - Men
Per-?ke Furubacka Ok Botnia - Men
Heikki Laurila West Coast Ultra Runners - M40
Anna Sjöstrand - W40
Kaj Sjöstrand - Men
Ida Smedlund Smedlunds Uraffär - Women
Guy Utter Arlanda-Märsta SK - Men
Lars Utter Arlanda-Märsta SK - Men
Johanna Snellman - Men
Alexandra Stark If Femman - Women
Viktor Lönnqvist - Men
Fredrik Forsbacka IF DROTT - M50
Kristiina Joensuu Lehtimäen Jyske - Women
Mika Virkama Kokkola - M40
Gun Hassila AZ Grit - Women
Petra Litzberg Ystad - Women
Marcus Ahlö - Men
Janina Holmgård Team Oliver - Women
Nicklas Holmgård Team Oliver - Men
Frank Bäcksholm Ekorrens Lastbil - Men
Mia Backman If Drott - Girls
Jamira Suarez If Drott - Girls
Ludvig Eriksson - Men
Thomas Rydell - Men
Enkvist-Nyman Sonja - W50
Niklas Sundström IF Femman - Men
Rolf Steffansson - M50
Ronny Wiklund - M40
Christoffer Pörn Korsholm - Men
Tomas Ahlö Larsmo - Men
Lise-Lotte Wärn IK Falken - Women
Anders Kanckos Wärtsilä Super Team - Men
Jonatan Lindqvist If Minken - Men
Peter Nygård IF Femman - M50
Matti Marttala - M60
Markus Jakobsson - M40
Marlene Joskitt IK Falken - Women
Nea Hassila If Drott - Girls
Jan Kaas Gamlakarleby IF - Men
Mikaela Björk Berthies Sport CopAin De Trail Pays De Gex - Women
Minna Hienovirta MamIS Jakobstad - Women
Jonas Sandkulla - Men
Lotta Nyman MamIS - Women
Sandra Carlsson Vasa IS - Women
Niclas Carlsson - M40
Daniel Asplund - Men
Joanna Järn Auto-Center - Women
Grels Wikman HOP-HAB Team - M60
Robert Kengo IFN - Men
Marina Björklund Kronan - Women
Peter Kengo IFN - M50
Heidi Nygård - Women
Christel Höglund-Bergström If Nykarlebynejden - Women
Miro Auvinen If Drott - Boys
Patrik Vesterlund Aftereight - Men
Kurt Bussman Karis - M60
Jimmy Westerlund IK Falken - Boys
Anders Westerlund Jakobstad - M50
Teodora Westerlund IF Drott - Girls
Sofia Stenvall MamIS - Women
Anna Fredlund - Women
Ben Lindgren - Men
Annika Liljeqvist IK Falken - Women
Isak Liljeqvist IK Falken - Boys
Agnes Liljeqvist IK Falken - Girls
Barbro Molander MamIS - Women
Dan Liljeqvist AZ Grit Team - Men
Elin Wik IBF Blue Fox - Women
Alma Hedman IBF Blue Fox - Women
Katarina Vesterlund SiSu - Women
Carolina Nylund - Women
Tor Kronholm Luleå Gjutarens IF - Men
Marjo Ena IK Falken - W50
Martin Nylund Mjölvacka IK - M40

Events calendar
Time
Event
Price
Quantity
 
No upcoming events