Sign in or register an account

Forgot your password?

In order to shop tickets at NetTicket.fi and receive them to your e-mail address you need a user account.

Register new account

Shopping cart

0 items • 0 €

Continue Shopping
Buy tickets
Seinäjoen kaupunginteatteri

Humiseva harju

Seinäjoen kaupunginteatteri
Alvar Aallon katu 12, 60100 Seinäjoki

Kun ihminen hylkää luontonsa
Humiseva harju kertoo villiluonteisen Cathyn ja perheeseen lapsena tuodun orpopoika Heathcliffin myrskyisästä suhteesta. Lapsuudesta aikuisuuteen kulkeva rakkaustarina on kuvaus ylpeydestä, luokkaeroista ja koston tuhoavasta voimasta.

Sisarustarina ja komiodraama on samalla kertomus vapautta janoavista ihmisistä maailmassa, jossa vain harvoilla on mahdollisuus vapauteen.

Humiseva harju - Wuthering Heights (1847) on Emily Brontën alkuvoimainen mestariteos, joka jäi hänen ensimmäiseksi ja viimeiseksi romaanikseen.

Teatteriliput 3 - 4 hlön ryhmille myydään ainoastaan teatterin lippumyymälässä! p. 010 416 2600. Samassa taloudessa asuvat tai päivittäin toistensa kanssa tekemisissä olevat henkilöt voivat ostaa vierekkäiset paikat.
  • Alvar Seinäjoen KaupunginteatteriAlvar Aallon katu 1260100 Seinäjoki
  • 6.2.2021-15.5.2021
  • 16-32 €
Buy tickets

Shows6.2.2021-15.5.2021

  • Available
  • Limited
  • Sold Out
  • Cancelled
  • Sales blocked
  • Sat 6.2.2021 18pmEnsi-ilta
    Tulethan terveenä teatteriin
    Humiseva harjuEnsi-ilta
    Tulethan terveenä teatteriin
    32 €
  • Thu 11.2.2021 19pm
    Humiseva harju
    32 €
  • Sat 20.2.2021 13pm
    Humiseva harju
    32 €
  • Sat 20.2.2021 18pm
    Humiseva harju
    32 €
  • Fri 5.3.2021 19pm
    Humiseva harju
    32 €
  • Sat 13.3.2021 13pm
    Humiseva harju
    32 €
  • Sat 13.3.2021 18pm
    Humiseva harju
    32 €
  • Fri 19.3.2021 19pm
    Humiseva harju
    32 €
  • Fri 26.3.2021 19pm
    Humiseva harju
    32 €
  • Sat 10.4.2021 13pm
    Humiseva harju
    32 €
  • Sat 10.4.2021 18pm
    Humiseva harju
    32 €
  • Fri 16.4.2021 19pm
    Humiseva harju
    32 €
  • Sat 24.4.2021 13pm
    Humiseva harju
    32 €
  • Sat 24.4.2021 18pm
    Humiseva harju
    32 €
  • Thu 29.4.2021 19pm
    Humiseva harju
    32 €
  • Fri 7.5.2021 19pm
    Humiseva harju
    32 €
  • Sat 15.5.2021 13pm
    Humiseva harju
    32 €
  • Sat 15.5.2021 18pm
    Humiseva harju
    32 €
Seinäjoen kaupunginteatteri Alvar Aallon Katu 1260100 Seinäjoki seinajoenkaupunginteatteri.fi
Organizer's all events