Our phone- and chat service is closed June 24th - 26th. 

Sign in or register an account

Pay tickets

In order to buy tickets at NetTicket.fi you need to log in or create an account.

Forgot your password?

Don't have an account?

In order to buy tickets at NetTicket.fi and receive them to your e-mail address you need a user account.

Register new account

or

Purchase without account

Shopping cart

0 items • 0 €

Continue Shopping
Buy tickets
Iitin Harrastajateatteri ry

Häräntappoase

Häräntappoase on Anna-Leena Härkösen esikoisteos vuodelta 1984.
Se on valloittava nuorisokertomus, josta oman aikansa aikuiset voisivat ottaa opiksi.
Kuin tutkielma siitä, kuinka nuori ihminen ajattelee tai jättää ajattelematta.
Ja miten aikuisen siihen pitäisi reagoida? Vastaus lienee helpoin, kun luovuttaa välittömästi: Ei mitenkään.

Ensi-ilta 8.7.2022 klo 19.00

Liput:
Peruslippu 20 €
Lapsi 7-15v. 10 €
Lapsi alle 7 v veloituksetta- tarvitsee oman istumapaikan
Ryhmä 15 € , minimi 15 henkilöä

Kesto 2 h, 1 väliaika

 
Häräntappoase on hauska ja koskettava kertomus kesästä. Kesästä ajassa, joka on meistä jokaisen tavoittanut. Kesälomasta, kesätöistä, kesäbiletyksestä, kesärakkaudesta. Se on elämänmakuinen, koskettava ja hauska suomalaisten oma ”Romeo ja Julia".
Kaupunkilaiskolli Allun ja maalaistyttö Kertun rakkaustarinasta käsin kosketeltavia ja sympaattisia ihmishahmoja, nuoria ja vanhoja.
Ja kyllähän saunassa vilahtaa myös oikea häräntappoase…

Ohjaaja Jan Nyquist
 
Lisäinfoa!
*Ajoneuvojen P-alueena käytetään teatterin viereistä hautausmaan P-aluetta josta opastus teatterille.
*Väliajalla Kahvio, josta voi ostaa makkaraa, kahvia, teetä, virvokkeita ja pikkupurtavaa.
*Selkänojallisia paikkoja vain takarivissä.
*Liikuntarajoitteisten P-alue teatterilla
  • Iitin kesäteatteri Iitin Harrastajateatteri ryMuseotie 1047520 IITTI
  • 8.7.2022-31.7.2022
  • 10-20 €
Buy tickets

Shows8.7.2022-31.7.2022

  • Available
  • Limited
  • Sold Out
  • Cancelled
  • Sales blocked
  • Fri 8.7.2022 19pmEnsi-ilta
    HäräntappoaseEnsi-ilta
  • Mon 11.7.2022 19pm
    Häräntappoase
  • Wed 13.7.2022 19pm
    Häräntappoase
  • Thu 14.7.2022 19pm
    Häräntappoase
  • Sun 17.7.2022 15pm
    Häräntappoase
  • Mon 18.7.2022 19pm
    Häräntappoase
  • Wed 20.7.2022 19pm
    Häräntappoase
  • Thu 21.7.2022 19pm
    Häräntappoase
  • Sun 24.7.2022 15pm
    Häräntappoase
  • Mon 25.7.2022 19pm
    Häräntappoase
  • Wed 27.7.2022 19pm
    Häräntappoase
  • Fri 29.7.2022 21pm
    Häräntappoase
  • Sat 30.7.2022 21pm
    Häräntappoase
  • Sun 31.7.2022 15pm
    Häräntappoase
Iitin Harrastajateatteri ry Torikatu 547400 Kausala www.iitinharrastajateatteri.fi
Organizer's all events
Our phone- and chat service is closed June 24th - 26th.