Sign in or register an account

Pay tickets

In order to buy tickets at NetTicket.fi you need to log in or create an account.

Forgot your password?

Don't have an account?

In order to buy tickets at NetTicket.fi and receive them to your e-mail address you need a user account.

Register new account

or

Purchase without account

Shopping cart

0 items • 0 €

Continue Shopping
Buy tickets
Kokkolan kaupunginteatteri

Finnhits

Kokkolan kaupunginteatteri
Päänäyttämö, Torikatu 48, Kokkola

Ensi-ilta 4.9.2021

Liput: 30 / 26 / 20 €
Ohjaus: Janne Suutarinen (vier.)
Dramatisointi: Tuomo Kemppainen, Juha Luukkonen, Jarkko Mikkola

 

Karaoken ja huoltoasemien nurkkapöytien maailmaan sijoittuva näytelmä kuvaa suomalaisia ikuisessa kaipuussaan. Huumorin mestari Hotakainen kiteyttää sattuvasti elämän käännekohdat puheenvuoroiksi, joita ei aina ole pyydetty. Ja kun kaipuu kasvaa kyllin suureksi, esitys puhkeaa laulun kautta musiikkiteatteriksi, jonka soundtrack koostuu niistä kappaleista, joihin tärkeimmät muistomme ovat tallentuneet.

Esitys laukkaa eteenpäin täynnä teatterin tekemisen riemua: aika ja paikka vaihtuvat silmänräpäyksessä toisiksi ja viiden näyttelijän ensemble vyöryttää lavalle liki kolmekymmentä henkilöä.

Notkea ja ketterä esitys palkitsee katsojan oivalluksin - teatterissa mikä vaan on mahdollista. Tämän esityksen kyydissä ei taatusti pitkästy.

 

Ohjaaja Janne Suutarisen aiempia ohjauksia Kokkolan kaupunginteatterissa ovat Fundamentalisti (2007) ja Kaaos (2009).

 

Ensi-ilta 4.9.2021 teatterin päänäyttämöllä

Buy tickets

Shows3.9.2021-31.12.2021

  • Available
  • Limited
  • Sold Out
  • Cancelled
  • Sales blocked
  • Fri 3.9.2021 19pmEnnakkonäytös
    FinnhitsEnnakkonäytös
    19 €
  • Sat 4.9.2021 18pmEnsi-ilta
    FinnhitsEnsi-ilta
    30 €
  • Fri 10.9.2021 19pm
    Finnhits
    30 €
  • Sat 11.9.2021 13pm
    Finnhits
    30 €
  • Sat 11.9.2021 18pm
    Finnhits
    30 €
  • Fri 17.9.2021 19pm
    Finnhits
    30 €
  • Sat 18.9.2021 13pm
    Finnhits
    30 €
  • Sat 18.9.2021 18pm
    Finnhits
    30 €
  • Fri 24.9.2021 19pm
    Finnhits
    30 €
  • Sat 25.9.2021 13pm
    Finnhits
    30 €
  • Sat 25.9.2021 18pm
    Finnhits
    30 €
  • Fri 1.10.2021 19pm
    Finnhits
    30 €
  • Sat 2.10.2021 13pm
    Finnhits
    30 €
  • Sat 2.10.2021 18pm
    Finnhits
    30 €
  • Fri 8.10.2021 19pm
    Finnhits
    30 €
  • Sat 9.10.2021 13pm
    Finnhits
    30 €
  • Sat 9.10.2021 18pm
    Finnhits
    30 €
  • Fri 15.10.2021 19pm
    Finnhits
    30 €
  • Sat 16.10.2021 13pm
    Finnhits
    30 €
  • Sat 16.10.2021 18pm
    Finnhits
    30 €
  • Fri 22.10.2021 19pm
    Finnhits
    30 €
  • Sat 23.10.2021 13pm
    Finnhits
    30 €
  • Sat 23.10.2021 18pm
    Finnhits
    30 €
  • Fri 29.10.2021 19pm
    Finnhits
    30 €
  • Sat 30.10.2021 13pm
    Finnhits
    30 €
  • Sat 30.10.2021 18pm
    Finnhits
    30 €
  • Thu 4.11.2021 19pm
    Finnhits
    30 €
  • Fri 5.11.2021 13pm
    Finnhits
    30 €
  • Fri 5.11.2021 19pm
    Finnhits
    30 €
  • Sat 13.11.2021 13pm
    Finnhits
    30 €
  • Sat 13.11.2021 18pm
    Finnhits
    30 €
  • Fri 3.12.2021 13pm
    Finnhits
    30 €
  • Fri 3.12.2021 19pm
    Finnhits
    30 €
  • Sat 4.12.2021 13pm
    Finnhits
    30 €
  • Sat 4.12.2021 18pm
    Finnhits
    30 €
  • Thu 9.12.2021 19pm
    Finnhits
    30 €
  • Fri 10.12.2021 19pm
    Finnhits
    30 €
  • Sat 11.12.2021 13pm
    Finnhits
    30 €
  • Sat 11.12.2021 18pm
    Finnhits
    30 €
  • Wed 29.12.2021 19pm
    Finnhits
    30 €
  • Thu 30.12.2021 19pm
    Finnhits
    30 €
  • Fri 31.12.2021 18pm
    Finnhits
    30 €
Kokkolan kaupunginteatteri Torikatu 4867100 Kokkola kokkolanteatteri.fi
Organizer's all events