Sign in or register an account

Pay tickets

In order to buy tickets at NetTicket.fi you need to log in or create an account.

Forgot your password?

Don't have an account?

In order to buy tickets at NetTicket.fi and receive them to your e-mail address you need a user account.

Register new account

or

Purchase without account

Shopping cart

0 items • 0 €

Continue Shopping
Buy tickets
Murmuu-teatteri

FARSSI HYVÄSTÄ MIEHESTÄ

Muuramen kulttuurikeskus, Muuramesali, Nisulantie 1, Muurame

Muuramessa nähdään tänä syksynä maailman ensi-iltana Antti Hopian käsikirjoittama ja Minna Tuomasen ohjaamana bulevardikomedia Farssi hyvästä miehestä.

Ensi-ilta: la 30.10.2021 klo 15.00

Peruslippu 17 €
Opiskelija 12 €
Lapsi 12 € -Lapsilipun ikäraja 0-16 v!
Ryhmä 15 € minimi 10 henkilöä

Farssimaisia piirteitä sisältävän komedian keskiössä on Tuomo, keski-ikäinen mies Muuramesta joka sattuneesta syystä on muuttanut Helsinkiin jättäen perheensä Keski-Suomeen. Eräänä päivänä Tuomo saa tiedon, että hänen teini-ikäinen poikansa on karannut kotoa ja on tulossa isänsä luokse. Tuomon, joka on muuttanut hätävalheen voimin kotoaan pois, on nyt pakko keksiä hätäsuunnitelma. Sen toteuttamiseen Tuomo saa apua naapurin Ullalta ja varsinkin Ullan alusvaatteilta. Farssi hyvästä miehestä tuo Tuomon kotiin uteliaan talonmiehen, teinin, jolla on salaisuus, ystävällisen naapurinrouvan, ex-vaimon sekä maksullisen naisen. Mutta kuka tai mikä on iso, pelottava ja aina lähellä? 


https://www.murmuu.fi/
Buy tickets

Shows30.10.2021-11.12.2021

  • Available
  • Limited
  • Sold Out
  • Cancelled
  • Sales blocked
  • Sat 30.10.2021 15pm
    FARSSI HYVÄSTÄ MIEHESTÄ
    17 €
  • Tue 2.11.2021 19pm
    FARSSI HYVÄSTÄ MIEHESTÄ
    17 €
  • Sun 7.11.2021 15pm
    FARSSI HYVÄSTÄ MIEHESTÄ
    17 €
  • Tue 9.11.2021 19pm
    FARSSI HYVÄSTÄ MIEHESTÄ
    17 €
  • Sun 14.11.2021 15pm
    FARSSI HYVÄSTÄ MIEHESTÄ
    17 €
  • Wed 17.11.2021 19pm
    FARSSI HYVÄSTÄ MIEHESTÄ
    17 €
  • Sat 20.11.2021 15pm
    FARSSI HYVÄSTÄ MIEHESTÄ
    17 €
  • Sun 21.11.2021 15pm
    FARSSI HYVÄSTÄ MIEHESTÄ
    17 €
  • Thu 25.11.2021 19pm
    FARSSI HYVÄSTÄ MIEHESTÄ
    17 €
  • Sat 27.11.2021 15pm
    FARSSI HYVÄSTÄ MIEHESTÄ
    17 €
  • Tue 30.11.2021 19pm
    FARSSI HYVÄSTÄ MIEHESTÄ
    17 €
  • Sat 4.12.2021 15pm
    FARSSI HYVÄSTÄ MIEHESTÄ
    17 €
  • Sun 5.12.2021 15pm
    FARSSI HYVÄSTÄ MIEHESTÄ
    17 €
  • Wed 8.12.2021 19pm
    FARSSI HYVÄSTÄ MIEHESTÄ
    17 €
  • Sat 11.12.2021 15pm
    FARSSI HYVÄSTÄ MIEHESTÄ
    17 €
Murmuu-teatteri Mikkolantie 240950 Muurame www.murmuu.fi
Organizer's all events