Sign in or register an account

Pay tickets

In order to buy tickets at NetTicket.fi you need to log in or create an account.

Forgot your password?

Don't have an account?

In order to buy tickets at NetTicket.fi and receive them to your e-mail address you need a user account.

Register new account

or

Purchase without account

Shopping cart

0 items • 0 €

Continue Shopping
Tarina Posion suuresta naisesta

Anu P. on varhain äitinsä menettänyt tyttö, jota mielikuvitus ja luovuuden vimma kannattelevat. Tehdaskaupungin työläistyttö rakastuu saveen ja tahtoo perustaa imperiumin sen ympärille. Tarina Posion suuresta naisesta nousee loistoonsa, kun työ, kunnianhimo ja erityisyyden kokemus vievät naista maailmalle - mutta perheelle jää ikävä.

Anu P. piirtää näyttämölle suurten ikäluokkien tarinaa: luokkanousua, sukukupuoliroolien murrosta, 70-luvun hippeilyä, 80-luvun juppeilua ja 90-luvun lamaa. Tarina on täynnä käänteitä sekä ylilyöntejä, pettymyksiä ja saavutuksia, ennen kaikkea väkevästi elettyä elämää.

Rovaniemen Teatterin suuren näyttämö kotimainen kantaesitys pohjautuu tänä vuonna 50-vuotistaiteilijajuhlavuottaan viettävän Anu Pentikin elämäntarinaan. Ihon alle menevä, visuaalisesti vaikuttava teos tarkastelee ristiritaa äitiyden ja kunnianhimon ristiriitaa sekä taiteellisen ja kaupallisen kunnianhimon välillä.

LIPUT
Peruslippu 32 €, eläkeläiset 28 €, lapset, opiskelijat ja työttömät 18 €

Ryhmät min 20 hlö 29 € vain teatterin myyntipalvelusta

LIPPUKAMPANJAT: 
S-etunäytökset ke 15.9. klo 18 ja la 4.12. klo 19
S-etukortilla peruslipun hinnasta -5 €
  • Tieva Rovaniemen Teatteri - Lapin AlueteatteriJorma Eton tie 8 96101 Rovaniemi
  • 11.9.2021-18.12.2021
  • 18-32 €
Buy tickets

Shows11.9.2021-18.12.2021

  • Available
  • Limited
  • Sold Out
  • Cancelled
  • Sales blocked
  • Sat 11.9.2021 18pmEnsi-ilta
    Anu P.Ensi-ilta
    32 €
  • Wed 15.9.2021 18pmEnsi-ilta
    Anu P.Ensi-ilta
    32 €
  • Fri 17.9.2021 19pmEnsi-ilta
    Anu P.Ensi-ilta
    32 €
  • Sat 18.9.2021 13pm
    Anu P.
    32 €
  • Fri 24.9.2021 19pm
    Anu P.
    32 €
  • Sat 25.9.2021 13pm
    Anu P.
    32 €
  • Mon 27.9.2021 13pm
    Anu P.
    32 €
  • Fri 1.10.2021 19pm
    Anu P.
    32 €
  • Sat 2.10.2021 19pm
    Anu P.
    32 €
  • Fri 8.10.2021 19pm
    Anu P.
    32 €
  • Sat 9.10.2021 13pm
    Anu P.
    32 €
  • Fri 15.10.2021 19pm
    Anu P.
    32 €
  • Sat 16.10.2021 18pm
    Anu P.
    32 €
  • Sat 30.10.2021 18pm
    Anu P.
    32 €
  • Mon 1.11.2021 13pm
    Anu P.
    32 €
  • Fri 5.11.2021 19pm
    Anu P.
    32 €
  • Fri 12.11.2021 19pm
    Anu P.
    32 €
  • Sat 13.11.2021 13pm
    Anu P.
    32 €
  • Sat 20.11.2021 19pm
    Anu P.
    32 €
  • Mon 22.11.2021 13pm
    Anu P.
    32 €
  • Fri 26.11.2021 19pm
    Anu P.
    32 €
  • Fri 3.12.2021 19pm
    Anu P.
    32 €
  • Sat 4.12.2021 13pm
    Anu P.
    32 €
  • Sat 4.12.2021 19pm
    Anu P.
    32 €
  • Fri 10.12.2021 18pm
    Anu P.
    32 €
  • Sat 18.12.2021 18pm
    Anu P.
    32 €
Rovaniemen Teatteri - Lapin Alueteatteri Jorma Eton Tie 896100 Rovaniemi www.rovaniementeatteri.fi
Organizer's all events