Our phone- and chat service is closed June 24th - 26th. 

Sign in or register an account

Pay tickets

In order to buy tickets at NetTicket.fi you need to log in or create an account.

Forgot your password?

Don't have an account?

In order to buy tickets at NetTicket.fi and receive them to your e-mail address you need a user account.

Register new account

or

Purchase without account

Shopping cart

0 items • 0 €

Continue Shopping
Buy tickets
Västnyländska Ungdomsringen

All shook up

All Shook Up är en fartfylld jukeboxmusikal som är inspirerad av Elvis Presleys låtar. Pjäsen bjuder på humor, romantik och rock & roll.

Premiär 30.6 2022 kl. 19.00 på Raseborgs Sommarteater 

Biljetter. 28 €
Pensionär 23 €
Studerande 23 €
Barn 15 € (under 16 år) Under 5 år utan sittplats gratis
DUV-medlem 14 €, bokas via arrangören
Gruppbiljetter, minst 20 personer 23 €/ 20 €/ 14 €
Gruppbiljetter endast via arrangören
(priserna inkl. serviceavg)

Rabatt med S-förmånskortet 1-5 € / biljett till de 10 första föreställningarna 30.6- 19.7.2022. Erbjudandet gäller 2 vuxna/kort och alla barn.

2.7 Skrivtolkad föreställning
9.7 Syntolkad föreställning
19.7 Nattföreställning
7.8 Teckenspråkstolkad föreställning

Längd: 180 min (inkl. en paus)

All Shook Up skrevs av Joe DiPietro och hade premiär på Broadway 2005. Pjäsen har översatts av Peter Thorvald. Den utspelar sig på 1950-talet då en främmande gitarrspelande man på motorcykel anländer till en liten stad och inget är sig mera likt. Pjäsen baserar sig på 25 av Elvis Presleys sånger och löst på Shakespeares “Trettondagsafton”. Regissör är Riddo Ridberg.
  • Raseborgs Sommarteater Västnyländska UngdomsringenRaseborgs slottsväg 10910710 Snappertuna
  • 30.6.2022-7.8.2022
  • 14-28 €
Buy tickets

Shows30.6.2022-7.8.2022

  • Available
  • Limited
  • Sold Out
  • Cancelled
  • Sales blocked
  • Thu 30.6.2022 19pmPremiär!
    All shook upPremiär!
  • Sat 2.7.2022 16pmSkrivtolkad föreställning
    All shook upSkrivtolkad föreställning
  • Sun 3.7.2022 16pm
    All shook up
  • Wed 6.7.2022 19pm
    All shook up
  • Thu 7.7.2022 19pm
    All shook up
  • Sat 9.7.2022 16pmSyntolkad föreställning
    All shook upSyntolkad föreställning
  • Sun 10.7.2022 16pm
    All shook up
  • Wed 13.7.2022 19pm
    All shook up
  • Thu 14.7.2022 19pm
    All shook up
  • Tue 19.7.2022 21pmNattföreställning
    All shook upNattföreställning
  • Wed 20.7.2022 19pm
    All shook up
  • Thu 21.7.2022 19pm
    All shook up
  • Sun 24.7.2022 16pm
    All shook up
  • Wed 27.7.2022 19pm
    All shook up
  • Thu 28.7.2022 19pm
    All shook up
  • Sat 30.7.2022 16pm
    All shook up
  • Sun 31.7.2022 16pm
    All shook up
  • Wed 3.8.2022 19pm
    All shook up
  • Thu 4.8.2022 19pm
    All shook up
  • Sun 7.8.2022 16pm
    All shook up
Västnyländska Ungdomsringen Torggatan 310300 Karjaa www.vnur.org/vnur
Organizer's all events
Our phone- and chat service is closed June 24th - 26th.