Sign in or register an account

Pay tickets

In order to buy tickets at NetTicket.fi you need to log in or create an account.

Forgot your password?

Don't have an account?

In order to buy tickets at NetTicket.fi and receive them to your e-mail address you need a user account.

Register new account

or

Purchase without account

Shopping cart

0 items • 0 €

Continue Shopping
Buy tickets
SKOTT r.f. - Sommarteater i Tenala

Alice i Underliga Landet

Sommarteater i Tenala sätter i sommar upp sin femte pjäs. Alice i Underliga Landet baserar sig på Lewis Carroll’s klassiska sagor, men i egen tappning. Det kommer att bli en modern, medryckande och suggestiv scenversion full med märkliga karaktärer och fartfyllda händelser. En spännande familjeföreställning som passar och underhåller alla åldersgrupper.

Sommarteater i Tenala vill erbjuda en fantasifull, skojig, fartfylld, häftig, och tankeväckande scenupplevelse med föreställningen Alice i Underliga Landet.

Premiär onsdagen 3.7.2024 kl 18.00!

Biljetter:
Barn 6-15 år 12 €
Vuxna 25 €
Pensionärer 20 €
Studerande, Beväringar, Arbetslösa 18 €

Grupper (minimi 20 personer) 18 € - Gruppbokningar via arrangören och även pausservering tfn 0505040300 / e-post: info@skottrf.fi.

Längd 2 h 15 min., 1 paus

Regi: Julia Hellén
Manuskript och dramatisering: Julia Hellén och Per-Erik Krook
  • Museigården i Tenala SKOTT r.f. - Sommarteater i TenalaSockenvägen 710520 Tenala
  • 3.7.2024-28.7.2024
  • 12-25 €
Buy tickets

Shows3.7.2024-28.7.2024

  • Available
  • Limited
  • Sold Out
  • Cancelled
  • Sales blocked
  • Wed 3.7.2024 18pmPremiär!
    Alice i Underliga LandetPremiär!
  • Thu 4.7.2024 18pm
    Alice i Underliga Landet
  • Sun 7.7.2024 15pm
    Alice i Underliga Landet
  • Wed 10.7.2024 18pm
    Alice i Underliga Landet
  • Thu 11.7.2024 18pm
    Alice i Underliga Landet
  • Sun 14.7.2024 15pm
    Alice i Underliga Landet
  • Wed 17.7.2024 18pm
    Alice i Underliga Landet
  • Thu 18.7.2024 18pm
    Alice i Underliga Landet
  • Sun 21.7.2024 15pm
    Alice i Underliga Landet
  • Wed 24.7.2024 18pm
    Alice i Underliga Landet
  • Thu 25.7.2024 18pm
    Alice i Underliga Landet
  • Sat 27.7.2024 14pmTenaladagen. Obs! Föreställningen börjar kl 14.00
    Alice i Underliga LandetTenaladagen. Obs! Föreställningen börjar kl 14.00
  • Sun 28.7.2024 15pm
    Alice i Underliga Landet
SKOTT r.f. - Sommarteater i Tenala 10520 Tenhola www.skottrf.fi
Organizer's all events